MUŽSKÝ VEČERNÍ KRUH

SVITAVY 7.8. 2019
Téma: OPEN - otevřené téma

Ahoj Chlapi,

jelikož je letní prázdninový, odpočinkový, relaxační, ale i pracovní čas a každý z nás je v jiném módu, nechávám pro tento večer otevřené téma, nechť každý přijde s tématem, které se ho právě teď dotýká.

Současně toto otevřené téma je vhodné pro ty, kteří ještě na žádném mužském kruhu nebyly a rádi by se seznámili s principy a ochutnali přítomnou mužskou atmosféru.

Zvu vás ke společnému setkání a sdílení, jak se nám v daný letní čas daří, s čím se nyní potýkáme? Jaké jsou vaše radosti, starosti, očekávání, cíle nebo prostě jen přijďte a buďte přítomní a podpořte ty, kteří chtějí být slyšeni.

Jarda

 

Mužská síla potřebuje pravidelné „tankování“ neboli doplňování. To se může dít skrze mužské společenství, kde panuje bezpečí, důvěra a vzájemný respekt.

V mužském kruhu jsme inspirováni způsobem sdílení zvaným council/poradní kruh. Je to upřímné sdílení a naslouchání, otevřené sebevyjádření bez strachu a masek.V atmosféře maximálního respektu, důvěry a empatie a přijetí každého účastníka takovým jaký je přináší velmi ozdravný efekt pro mužskou psychiku.

Pokud chceš být informován o akcích a setkáních, přidej se do kruhu:


Kruh vede:

Jaroslav Palcer
Jaroslav Palcer

Moje životní cesta mě přivedla do bodu, kdy mě začala pronásledovat otázka PROČ? Nikoho jsem neobviňoval, věděl jsem, že musím něco ve svém životě změnit. Cítil jsem, že Já se musím změnit. Souhra náhod, chcete-li okolností, mě počátkem roku 2013 přivedla na mužský kruh v Olomouci, který tenkrát vedl Václav Němeček. Tam jsem se poprvé setkal s councilem a sílou sdílení. Brzy na to jsem vstoupil do ročního výcviku Mužská síla. Zde jsem si mnohem hlouběji a silněji uvědomil sebe sama - začal jsem reflektovat své pocity, myšlenky, vnímat své tělo a učit se poznávat sám sebe, uvědomil jsem si, že jsem na správné cestě, jak hledat odpovědi na své otázky.

Kruh vnímám jako zdroj energie, bezpečné místo, kde se můžeme beze strachu ptát PROČ?, místo kde můžeme sdílet své životní příběhy, místo kde se můžeme vzájemně obohacovat, podporovat, učit a léčit. Proto jsem se rozhodl vytvořit tento bezpečný prostor i pro ostatní muže v mém okolí.

V roce 2015 jsem absolvoval výcvik Mužská sexualita u rakouského terapeuta Khushru - Gregora Steinmaurera. V současné době se účastním výcviku councilu podle vzoru nadace Ojai s Holgerem Heitenem spoluzakladatelem Eschwege Institutu v Německu.

PŘIJĎ, UVIDÍŠ, POZNÁŠ...

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

KDY? ve středu 7. srpna 2019, v čase 18-21 h. Sejděme se v 17:45 h, ať se můžeme pozdravit a začít v 18:00 h. Případně si objednat lahodný čaj anebo kávu z široké nabídky čajovny.

Další termíny setkání (kruhy jsou každé 4 týdny):

11.9., 9.10., 13.11., 11.12.

KDE? Nadace Josefa Plívy, náměstí Míru 138/80, 568 02 Svitavy, www.nadacejosefaplivy.cz

CENA: příspěvek na organizaci
je 150,- Kč (platí se hotově na místě).

Potvrďte svou účast odpovědí na můj e-mail. Téma ve vás začne pracovat.
Jaroslav Palcer
tel: 731 949 814
e-mail: info@adichem.cz

 

Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...

Martin Houdek

Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.

Václav Němeček

Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.

Michal Filip

Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.

Jaromír Rous

Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.

Pavel Salač

Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.

Kamil Houška

Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.

Andy

Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"

Marcel Jakubovie

V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.

Honza

Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.

Josef Raba

Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.

Jindřich Pergler

Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀

Miloš Habán

"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."

Michal

Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...

Jan

DALŠÍ NAŠE AKCE