12 zásadních tipů pro odvážné chlapy

Ahoj všem odvážným chlapům, kteří jsou natolik odvážní, že jsou schopni číst tyhle řádky. Napadlo vás někdy, že by mužství, mužnost, chlapství, chlapáctví, co znamená být opravdovým mužem, že by tohle všechno zasluhovalo v některých ohledech inventuru a re-kreaci? Všechny ty povídačky o opravdových mužích s kamenou tváří, kteří jsou zároveň ti nejlepší milenci těch nejkrásnějších žen, mají dokonalá těla a řídí ty nejlepší auta světa, disponují minimálně 8 místným číslem na svém bankovním účtu a oblékají se v tom nejlepším stylu?

Přidejte si své vlastní programy o tom, co znamená být mužem ve 21. století a ty programy přehodnoťte.

Nepřijde mi nic víc zabíjejícího pro skutečné chlapství než žít život někoho jiného, nebo život podle představ své matky, nebo otce, nebo společenského, marketingem a holywoodem vystajlovaného chlapíka.

Chlapi, vyserte se na to a hledejte a nelézejte svou vlastní „kurva“ živou cestu a život, poznávejte život skrze prožité zkušenosti, ne zkrze okoralé a iluzorní programy kohokoli jiného a hledejte a najděte vlastní definice pořádného chlapství. Pokud budeme dále poslouchat vnější „celebrity“, aby nám řekly něco o tom, jaký život bych já jako chlap měl žít, tak to je lepší se zajet podívat do „Pelhřimova“ na hřibitov.

Ničemu nevěřte a vše si ověřte skrze vlastní životní zkušenosti a to včetně doporučení v tomto článku.

Děkuju svým kolegům z celého světa, kteří krásně a barevně vyjádřili 12 zásadních kroků pro chlapy. Některé jsem ověřil vlastní zkušeností a některé mě ještě čekají, že je ověřím.

Zdenek Weber
mentor a zakladatel muzskykruh.cz a spoluzakladatel cestapravehomuze.cz

zdenek-weber-5

Otevřená brána do mužnosti

Nemohli jsme si pomoct.

Po ohromujících ohlasech, které přišly po prvním vydání Otevřené brány do mužnosti, jsme tu znovu.

Našli jsme dalších 12 expertů pracujících v oblasti mužského osobního rozvoje. Dostali jsme 12 dalších odpovědí na otázku „co je tvůj tip číslo 1, který pomůže mužům, aby byli skvělí?“.

Proč?

Protože teď je čas na otevřenou oslavu mužů a zdravé mužnosti. Je čas podpořit a povzbudit muže v jejich vrozené skvělosti, čas bránit se devastujícím názorům o „jedovaté mužnosti“, kterými jsme konstantně krmeni a místo toho připomenout mužům, že nejsou pokažení a nepotřebují opravit.

Chceme mužům říct: JSI DOST DOBRÝ TAKOVÝ, JAKÝ JSI.

Tyto věty jsme v naší kultuře málokdy slyšeli. Je načase to změnit.

Některé z těchto tipů tě povzbudí, abys prozkoumal, co leží mimo tvou komfortní zónu. Jiné tě pozvou do odevzdání se a přijetí toho, čím už teď jsi.

Naše pozvánka pro tebe je prozkoumat tyto myšlenky z pozice vnitřní rovnováhy – dovol si být postaven před výzvu a rozšíření vlastních obzorů a zároveň stále cti své hranice. Použij, co ti bude fungovat a ostatní ignoruj.

Protože ty už jsi svou největší autoritou.

A když si to přečteš a uděláš, nikdo ti nemůže říct „jak být mužem“.

Ty jsi mužem.

Reece Stockhausen mentoruje muže, kteří chtějí od života více, chtějí se propojit se svou opravdovou mužnou esencí, začít žít svůj nejvyšší potenciál a žít život, který stojí za to.

 

Tip č. 1: Buď zapálený

„Musíš pracovat dlouho a tvrdě. Potom, jednoho dne, možná budeš mít to, co chceš.“

TO je definice úspěchu, kterou ti říkali už od dětství.

A TO je proč jsi obklopen miliardami mužů, kteří jsou zapřažení v úhledných řadách.

Ale včerejší definice je zítřejší slepá ulička.

Protože svět se změnil.

Věci, po kterých jdeš, nemůžou být dosaženy starými způsoby.

Z „tajné zbraně“ mužů – jejich tvrdé práce – se stalo zboží.

Vždycky tu bude někdo, kdo bude pracovat tvrději, déle, rychleji a levněji, než ty.

Abys získal svobodu, sílu a SMYSL, po kterém toužíš, musíš se vypřáhnout z postrojů.

Svět nepotřebuje více „tvrdě pracujících mužů“.

Svět potřebuje více můžu, kteří jsou zapálení.

Potřebuje své základy, podnikavost, umění a rodinné kultury, které se mohou zrodit jedině z inspirace.

Od dnešního dne, ať budeš dělat cokoliv, buď pro to zapálený.

Žij svůj život, avšak musíš ho žít tak, aby tvůj plamen stále hořel.

Není to útěk od práce. Je to útěk od PROMRHANÉHO ŽIVOTA.

Je to o přesměrování tvé životní krve od dřiny k nejhlubší, nejodvážnější práci, které jsi schopen.

Bryan Ward je zakladatel projektu Third Way Man, transformující komunity, která pomáhá probudit vědomé tvůrce.

 

Tip č. 2: Vykašli se na triky, jdi do hloubky

Svět nepotřebuje další zkratku k mistrovství.

Hloubku nemůžeš obejít. Promiň.

Přichází po letech odevzdání se něčemu, co je větší, než ty.

Hluboké milování nebo hluboké ticho, hluboká otevřenost nebo tvorba nádherného umění je výsledek opakované praxe, obzvlášť pokud se nám nechce. Hloubka přichází, když člověk čelí smrti ve formě, která není pouze fyzického rázu – může to být finanční propad, emocionální kolaps nebo rozpuštění ega.

Na rozdíl od dočasného stavu hloubky, do kterého se dostaneme díky praxi, trvalé prožívání hloubky se buduje v delším čase. Přichází s naším odevzdáním se modalitě, která nás dělá silnějšími, dostupnějšími světu nebo jiné lidské bytosti.

„Hloubka vyžaduje, abychom čelili té části v nás, která to chce vzdát nebo jít zkratkou, a abychom se skrze naše přirozené impulzy bojovat nebo utíkat otevřeli místu v nás, které je nedotknutelné.“

Následování zkratek nás odpojuje od možnosti exponenciálního růstu, který přichází v momentě překročení bodu nasycení. Stejně jako strom zakořeněný hluboko do země nemůže být vyrván bouřkou, odhodlej se jít nepřetržitě za sluncem, zatímco budeš pronikat hlouběji do neznámého teritoria.

Vzpomeň si na kohokoliv ze svého okolí, kdo je skutečným mistrem v tom co dělá nebo čím je. Hádám, že ti lidé se odevzdali jediné spirituální, fyzické nebo tělo probouzející praxi, která vytvořila základy pro to, co na ně postavili.

Praktikuji budhismus od svých 7 let a teprve teď jsem schopen uchopit koncepty, které mi unikaly ještě 3 roky zpátky. Praktikuji s jednou učitelkou sexuální jógy a spirituality přes 8 let a teprve teď se učím přenést tato učení do svého života místo toho, abych je jen slepě opakoval nebo papouškoval. Tento přenos by nemohl nastat, kdyby má praxe nebyla protkána výzvou za výzvou a plným nasazením.

Pokud čteš tyto řádky, vykašli se na triky, jdi do hloubky.

Najdi jednoho muže (nebo ženu), který tě inspiruje a studuj s ním alespoň rok. Následuj ho. Odevzdej se tomu, že nabudeš mistrovství v jedné modalitě – ať už to bude meditace, sexuální praxe, jóga, bojová umění nebo fyzická cvičení.

Zůstaň déle, než chceš.

Vyrovnej se s programy svého dětství, které ti říkají „vykašlu se na to, udělám to lépe po svém“. Jedině tak si učení najde cestu do tvého nervového systému a ty budeš automaticky reagovat způsobem, který inspiruje ostatní a který ti umožní určitým způsobem BÝT, spíše než určitým způsobem jednat.

Pokud chceš, aby se tvůj život odvíjel jako mistrovské dílo, které vyjadřuje bezmezné rozšíření tvého vědomí, aby vyjadřoval to, čím skutečně jsi jako muž, vykašli se na triky a jdi do hloubky!!

John Wineland, je spíkr, učitel a facilitátor workshopů z Los Angeles. Provází muže i ženy v oblastech smyslu života, komunikace ve vztazích, sexuální intimity a prožívání vlastního těla.

 

Tip č. 3: Zvedni zadek a jdi na mužský kruh

Chápu to.

Hodiny posedávání s partou chlapů, povídání si o našich citlivých sračkách, to skutečně nezní zrovna skvěle.

Věř mi, že za posledních deset let, co pracuji s muži, jsem se mnohokrát zeptal sám sebe: „Co tady ksakru dělám?“ Tento odpor je přirozená součást procesu, který přináší tvé autentické, nervózní, sklíčené, zklamané a zlomené já na stůl a ukazuje je dalším mužům. Je to o nemilosrdné upřímnosti k nim. Je to prosba o podporu.

Uvnitř mě je část, která by VŽDYCKY raději dělala něco jiného. Obvykle v přítomnosti příjemně nakažlivé energie žen. Ale na mužské kruhy chodím znovu a znovu. Protože mí muži dělají pro mě dvě věci, které jsem dřív výhradně očekával od mých přítelkyň:

Stojí za mnou.

Jako opravdu. Vím, že je tam 7 mužů, kterým můžu kdykoliv zavolat. Znají mě. Záleží jim na mně. Věřím jim. Můžu se jim svěřit.

Nespolknou mi mé žvásty.

Pomáhají mi přestat s vyprávěním pohádek a výmluv, na které jsem si tak zvykl, že si to neuvědomuju. Pomáhají mi tak vidět sebe sama a zodpovídat se za své sliby a závazky.

Pokud je tvoje intimní partnerka tou jedinou osobou, se kterou máš citlivé konverzace a tou jedinou osobou, která tě tahá ze sraček… jsi v řiti.

Tato práce mi dala mnoho příležitostí získat nový pohled na svůj život a výzvy. Pomohla mi najít nové možnosti v místech, kde jsem byl v úzkých nebo úplně zaseknutý. Tato práce mě naučila věřit mužům takovým způsobem, jakým jsem předtím nikdy nevěřil. Ne soutěžit. Ale věřit.

Možná to nejdůležitější je, že jsem dospěl k lepšímu porozumění principů Integrity, Závazku a Spolehlivosti v mém životě. Skrze proces vytváření závazků k sobě samému a k mužům z kruhu a skrze odpovědnost vůči skupině při dodržování těch závazků nebo přijímání následků za své chyby, jsem získal velmi cenné vhledy do sebe samého, do mého vztahu s integritou. Stal jsem se důvěryhodnějším mužem. Ne proto, že bych vždy uspěl, ale proto, že když selžu, vím, že se můžu spolehnout na svůj kruh mužů, kteří mi nakopou zadek přesto mě mají rádi.

Zvedni zadek a běž na Mužský kruh a uvidíš, co objevíš. Ta slečna a pivo tam pořád budou, až se vrátíš. A ty si jich možná budeš vážit ještě o něco víc.

Joshua Hathaway je kouč a trenér v projektu “No Bullshit Communication”.

 

Tip č. 4: Osvoj si pravidla

Mužům je po celý život a často už od velmi brzkého věku vštěpováno jak mají být mužem, a to různými způsoby a formami. Výsledkem je velmi úzký rozsah pole působnosti. Takže je důležité, aby se tyto „tipy do mužnosti“ nestaly jen další sadou pravidel, které se přihodí k těm, které už tam jsou.

Možná budeš pro tuto aktivitu potřebovat poznámkový blok nebo deník. Úkolem je reflektovat všechny poučky, které jsi během svého života přijal nebo vypozoroval a které říkají, co je pro muže v pořádku, co se od něj očekává, jaký má „opravdový chlap“ být nebo co má dělat.

Třeba: Nebreč. Neciť své emoce. Neukazuj své city. O svých pocitech nemluv.

Nebo: Nebuď slabý. Vzmuž se. Nenech holky, aby tě bily. Nebuď (jako) holka. Nebuď gay. Nedotýkej se jiných mužů.

Na velikosti záleží: výška, velikost svalů, velikost penisu, tloušťka peněženky.

Skuteční muži umí hodně pít. Skuteční muži umí ustát alkohol.

Aby ses v tomto cvičení dostal hlouběji, všímej si informací, které v sobě obsahují výhružku anebo zpochybnění či podmínění tvého mužství. Zpochybnění mužství je takové konstatování, které říká „nejsi muž, pokud…“ (doplň si odpovídající aktivitu). Podmínění mužství je zase taková zpráva, která říká „jsi holka, když…“ nebo „jenom holky…“ (dělají to či ono).

Je důležité ovládat pravidla, aby ony NEVLÁDLY TEBOU.

Uvědomění si pravidel je první krok k prolomení jejich vlády nad tebou. A když je to bezpečné, můžeš ta pravidla dokonce vyslovit nahlas, když se s nimi setkáš v interakcích s lidmi.

Při rozhodování, která pravidla ti neslouží nebo která ti dávají pocit, že musíš něco dokazovat, si vezmi zpět svou sílu a rozhodni, jestli nebo jak je tvá mužnost definovaná.

Austin Dunmore byl jeden z členů komise Menergy (setkání mužů) v roce 2016, mluví o mužích a v projektu Mansplaining je součástí genderové debaty se dvěma dalšími spolupořadateli. Píše blog The Masculine Conspiracy.

vice-o-nasich-vycvikach

Tip č. 5: K ženám přistupuj se smělostí a citlivostí

Jedna z životních dovedností, kterou většina mužů nemá, ale potřebuje ji, je jednoduchá: naučit se přistupovat k ženám.

Pokud toho nejsi schopen, je tvoje pole randění omezeno čistě na štěstěnu ve tvém sociálním kruhu a na tom, kdo se zrovna nachází bez partnera. To vede muže k tomu, že vidí sex a intimitu jako něco vzácného, zoufale skáčou z jednoho vztahu do druhého, namísto toho, aby si našli tu pravou ženu, se kterou prožije naplněný život.

Koučoval jsem válečné veterány, MMA šampiony, ředitele, kteří vydělávali miliony dolarů, bývalé drogové dealery – všechny macho/alfa-samčí profese, které si umíš představit, ale přistupování k ženám jim přesto nahánělo hrůzu.

Na druhé straně spektra jsem koučoval „v těle usazené, vědomé“ muže, kteří meditují a čtou Davida Deidu… a přesto je ten hrůzostrašný moment, kdy mají začít konverzaci se ženou, stále drží zamčené ve své kleci. Brzdí je v tom, aby sdíleli svou mužskou energii se světem.

Přistupování k ženě je to „nejvyšší“ zrcadlo. Musíš překročit společenské hranice, vyjít ze své komfortní zóny a risknout, že budeš vypadat jako totální idiot.

Setkávání se s lidmi je jednoduché, když jsi uvolněný s přáteli na párty. Ale co třeba autobusová zastávka, kde bys mohl vypadat jako patolízal, špína nebo podivín? Dokážeš ustát ten tlak, risknout to, pokud odměnou bude úžasné spojení, žena, která tě zavede do tvého nejplnějšího potenciálu coby muže?

Je to také nejvyšší test tvé přítomnosti, všímavosti a empatie. Jsi schopen dostat se ze své hlavy natolik, abys cítil JEJÍ energii, abys viděl, v jaké je náladě a mohl pohotově reagovat na to, jak se kvůli tobě cítí?

„Kombinace smělého přístupu a citlivosti k jejím reakcím – vědomí toho, jaký máš na ni vliv a schopnost vnímat, nakolik je v interakci s tebou přijímající – tě posouvá do jiné kategorie mužů.“
Ženy chtějí muže s odvahou přistoupit k nim a s empatií respektovat jejich hranice.

V momentě, kdy k ní přistupuješ, ona se stává zrcadlem, které ti ukazuje tvé strachy, nejistoty a paranoidní představy. Naučit se překonat se a setkat se s někým cizím je osvobozující. Naučit se, jak se obout do sociálního tlaku je životní dovednost.

Běž a oslov někoho ještě dnes!

Liam McRae je kouč seznamování a sociální svobody v projektu The Natural Lifestyles.

 

Tip č. 6: Nenech si zasírat hlavu

Jako muži trávíme až moc času ponoření ve svých hlavách, vířením myšlenek.

Být uvězněn ve vlastních myšlenkách je vlastně způsob, jak předejít tomu, že ucítíme sebe sama a že zažíváme přítomnost se sebou a s ostatními.

Mojí zkušeností je, že pokud chceme jako muži vstoupit do svého potenciálu, musíme se plně zavázat 100% pravdivosti a upřímnosti vůči tomu, kým jsme.

Ptáš se, jak se stát opravdovým a přestat se zasíráním své hlavy?

V základu to znamená učit se milovat a pečovat o toho malého vystrašeného chlapce uvnitř nás. Zavážeme-li se, že budeme sami k sobě plně upřímní a plně zodpovědní za to, jak volíme a jak vnímáme, můžeme plně převzít otěže toho, jakým způsobem vystupujeme ve vztahu k našemu životu.

Touto vnitřní prací se naučíme, jak se stát přítomnějšími s námi samými tím, že dekódujeme své motivace k činům v našich každodenních životech. Díky tomuto procesu získáme také větší jasnost v tom, co máme rádi a co ne, a co od života chceme. A nakonec, jak můžeme naplňovat naši nejpravdivější verzi sebe sama a zažívat kvality života a vztahů, po jakých toužíme.

„Tvoje zkušenost se rovná tvému nejvyššímu osobnímu potenciálu mínus tvé limitující představy.“

Abychom se dostali do svého bodu síly jako mentálně, emocionálně vyladění a spirituálně vědomí, vyrovnaní muži, je naprosto nutné, abychom se zaměřili na práci s našimi omezujícími systémy přesvědčení, a abychom se oblékli do svých pocitů. Je to právě tento mohutný prostor sebelásky, kde se naučíme otevřít se a žít z našich srdcí.

Na své cestě jsem dospěl k uznání spirituální nutnosti a síly, které stojí za přijetím mé naprosté odpovědnosti za to, jakou interpretaci svého života si vybírám a jak se ve světě projevuji. Vidím to takto:„Život se neděje tobě, ty se děješ životu.“
Michael R. Mason je kouč ve společnosti Men’s Empowerment, inspirující spisovate a spíkr, urban mystik a messenger v projektu „Love Serving our Humanity“.

 

Tip č. 7: Žij se srdcem otevřeným. A zavřeným. A otevřeným. A zavřeným.

Nebylo by to krásné, žít pořád se srdcem otevřeným?

Pořád cítit lásku, být neustále spojen se smyslem svého života, být pořád soucitný a chápající…

Ale to nebudeš.

Tvé srdce se zavře. Připrav se na to.

A to je krásné.

Protože život je krásný a takto život funguje. Budeš se otevírat a budeš se zavírat. Odmítání tohoto základního operačního principu vesmíru by bylo jako vniknout do hrudníku a nutit své fyzické srdce, aby zůstalo otevřené. Snažit se to ovládat. Bolelo by to a umřel bys.

„Čím více se přestaneš snažit řídit běh věcí a čím častěji dovolíš svému srdci, aby jednoduše následovalo svůj rytmus, tím živější budeš.“

Během horních a dolních úvratích rytmu tvého srdce pokračuj ve své ozdravné práci. Dělej to tak, jako by na tom závisel tvůj život. Protože na úrovni duše tomu tak je.

Pokud máš v životě lidi, které miluješ, obzvlášť děti, jejich životy jsou také v sázce. Projdeš svou bolestí a strachem o ty, které miluješ nejvíc, jen záleží jak moc.

Ten jediný „trik“ spočívá v tom, všechno to umožnit. Prociťuj to tak dlouho, až to v sobě procítíš skrz naskrz. Uvolněné. Odevzdej se životu. To je tvá práce.

Vždy, když se tvé srdce otevře, vytvoří se více prostoru pro hlubší bolest, aby mohla vyplavat na povrch. Pokaždé, když se to stane, dostáváš novou příležitost prohloubit tuto práci, uvolnit další vrstvu bolesti a vrátit se zpět do ještě větší otevřenosti.

Když se odevzdáš této práci, tvoje kapacita být s láskou A bolestí bude růst a růst. Až jednoho dne zjistíš, že jsi ve svém srdci vytvořil tolik prostoru, že teď v sobě drží zkušenost života, o kterém bys nikdy nesnil, že je možné prožít.

Bob Schwenkler je kouč pro High Achieving Sensitive Men, tvůrce projektu Reclaiming Male Role Models, podcastu, který prozkoumává mužnost ve 21. století.

 

Tip č. 8: Předejdi vyhoření – od ložnice po zasedačku

Pro mnoho mužů je unavené a nízké libido normální součástí života. Máme náročné kariéry, podnikání a osobní životy a k tomu očekávání, že navíc vystoupíme z řady a budeme Králem/Válečníkem/Milovníkem/Mágem. Očekává se, že vždycky vyjádříme svou jangovou podstatu.

To je často doprovázeno nepravidelnou životosprávou a nedostatkem péče o sebe. Až příliš často jsou si muži vědomi toho, že by tento stav měli řešit se svým doktorem, ale odkládají to na „zítra“.
Tento fakt je podložen extrémně nízkým procentem včas podchycených mužských chronických zdravotních problémů.

Řešení příznaků fyziologické disharmonie jejích počátcích je životně důležité. Také to znamená, že se máš zastavit a vyhodnotit, co ti tvé tělo říká. Ptej se sám sebe, jak často:

  • se cítíš unavený v podvečerních hodinách?
  • ti ráno přijde náročné vzbudit se nebo se dostat z postele?
  • ti přijde těžké najít motivaci a dokončovat věci?
  • odkládáš sex nebo máš problém probudit v sobě vášeň a touhu?
  • se cítíš přejedený?
  • se cítíš unavený po jídle?

Všechny tyto příznaky jsou známkou fyziologické nerovnováhy a mohou později vést k vážným chronickým nemocem.

Když si uděláš čas na péči o sebe, pomůže ti to přijmout a obejmout tvou jinovou podstatu. To je například schopnost přijmout pomoc od druhých, udělat si čas na sebe a předejít vyhoření, únavě a chronickým nemocem. Tady je několik věcí, které doporučuji:

Jez pravidelně během dne. Naše trávení je nejvýkonnější ráno a v brzkém odpoledni. Dotankuj palivo pro své tělo v těchto časech, ne až pozdě v noci a jez adekvátně své konstituci a míře aktivit.

Pravidelný čas v jeskyni. Možná je to nějaká tvoje chata, garsonka, loď nebo les. V každém případě potřebuješ být jen tím, čím jsi, bez jakýchkoliv omezení a termínů dokončení.

Řekni si o to, co potřebuješ. Moderní učení o mužnosti inspirované neo-tantrou mluví o muži, který je přítomen pro ostatní kolem něj (obzvlášť pro svou milenku). Ale zažíváš někdy, že by někdo držel svůj prostor pro tebe? Zasloužíš si to brácho – řekni si o to!!

Sociální kontakt. Jdi ven a užívej si čas s lidmi – s muži či ženami – s někým, kdo tě vidí, rozumí ti a s kým můžeš zažít skvělý čas zdravým způsobem. Ty víš za kým jít – jsou to lidi, kteří nepotřebují žádný sociální lubrikant, aby se uměli bavit.

Pravidelná práce s tělem, jako je masáž nebo akupunktura. Někdy jen ta příležitost hodinu nedělat nic a jen dostávat takový druh péče je dostatečně naplňující, stejně jako věnování pozornosti všemožným specifickým zdravotním potřebám. Smyslná a erotická masáž (bez vyvrcholení) je skvělá na uvolnění se a akupunktura určitě pomůže doplnit energii a chuť na sex.

Peter Loupelis je odborník na čínskou medicínu a akupunkturu a praktikant Qi Gongu, který se specializuje na zdraví mužů a mentální/emocionální zdraví.

vice-o-nasich-vycvikach

Tip č. 9: Učiň silné rozhodnutí

Lidé se mě často ptají:„Co ti změnilo život?“

Rozhodl jsem se.

ROZHODL jsem se být mužem, který má hodnotu. Rozhodl jsem se, že nic nemůže stát v mé cestě, když se pro něco rozhodnu.

Je to pravda nebo lež? Je mi jedno, jestli je tato realita pravdivá či nikoliv, je to jen „tunel reality“, skrze který se rozhoduji vyjádřit sám sebe v tomto světě.

Medituj nad tímto: Jak bys plul životem, jednal se světem a vyjadřoval se, kdybys věděl, že tě všichni absolutně milují a respektují, ženy tě vidí jako neodolatelného a tvé skvělosti doslova a do písmene nestojí nic v cestě?

To nejhlubší, co může člověk udělat, je meditovat nad svým nejvyšším ideálem.

Je v tom zakořeněné tvoje sebepřijetí a disciplína. Stejně tak akce a úspěch.

To, o čem mluvím, není žádná ujetá new-age hippy rada. Akce je vždycky nutná. Pokud však půjdeš do akce z tohoto tunelu reality, nebudeš to vnímat jako práci. Nebudeš mít pocit, že se vláčíš. Právě naopak, budeš prosit svět o výzvu! Celý můj způsob, jak komunikuji se světem je:„NEOPOVAŽUJ se říct ne. Neopovažuj se mě odmítnout!“

Proč?

Lidé nerozumí esenci sebevědomí. Mužská energie je vyživována skrze výzvu. Už od dob, co jsme byli kluci, naši kamarádi říkali:„Vsadím se, že nepřeskočíš ten potok!“ a my jsme ovládli svůj strach a udělali to. Dnes tu máme generaci mužů, kteří se odevzdali průměrnosti.

„Prostě mi dejte holky/peníze/úspěch/dobrý vzhled a budu se cítit dobře.“ Ale to je jako dát povoz před koně místo za něj!

I když dostaneš tu nejvíc sexy holku do své náruče a budeš mít ten tučný bankovní účet, nebudeš sebevědomý a nebudeš sám se sebou v míru.

Jako muž rosteš tím, že o něco beze strachu usiluješ a pak si řekneš:„To bylo skvělý!“ Na základě tvého usilování poroste tvé sebevědomí a PAK dostaneš to, co skutečně chceš.

Takže to můžeš dělat buď stylem „ach jo, nejspíš budu muset “ a do všeho se tlačit, poražen (proto většina mužů nikdy neuspěje, nevychází se ženami, nikdy nenajde kýžený vnitřní mír), dokud nevyhoříš a nevzdáš se.

A nebo uděláš silné rozhodnutí – tady a teď, že začneš výzvy vítat a varuješ svět, ať tě nezkouší srazit na kolena.
Patrick je mizera, samotář, vagabund a zakladatel projektu THE CENTERED MAN PROJECT. Učí muže, jak překonat sociální úzkost a strach z odmítnutí tím, že uvolňuje jejich neotřesitelné sebevědomí.

 

Tip č. 10 Prozkoumej sračky, které tě vytáčí

Umění přímé zkušenosti je mocný nástroj osobního rozvoje, který můžeme použít kdykoliv, kdy cítíme, že nás něco vytočilo.

Tyto „spouštěče“ jsou stará přesvědčení, která jsou aktivována vnějším podnětem, jako je chování partnerky nebo nějakou potřebou, která není naplněna. Tyto staré koncepty jsou často jen částí struktury našeho ega, která vznikla proto, aby nám pomohla na tomto světě přežít, když jsme byli malí. Jako dospělým už nám však neslouží. Jejich aktivizace způsobuje, že naše chování přehráváme, mstíme se nebo se stahujeme.

Skvělý způsob, jak otupíš jejich žihadlo a snížíš jejich moc je, že se zastavíš a „procítíš ty sračky“, které se odehrávají ve tvém těle. Nedovol, aby tě ty pocity přiměly rozvíjet jakékoli negativní příběhy v tvé mysli.

Můžeš se osvobodit tím, že budeš jednoduše prociťovat tu reakci ve svém těle nejlíp, jak dokážeš, dokud nepoleví. To tvému nervovému systému umožní, aby se znovu zreguloval. Díky vědě o neuroplasticitě víme, že pak dovolí buněčné paměti tvého nervového systému, aby se během času utišila, což povede k tomu, že síla a vliv tvých spouštěčů bude slábnout. Je to také skvělý způsob jak „poznat sám sebe“. To je základní pořekadlo osobního růstu a rozvoje.

Takže příště, až se ti něco spustí, zkus „zastavit a pustit“.

Přestaň dělat vše, co zrovna děláš.

Neodváděj svou pozornost od sebe sama, ani ji neotupuj skrze různé displeje, jídlo, alkohol, sex nebo porno a skoč do toho pocitu.

Nic nedělej, jen to nechej prosakovat a působit, jednoduše to vnímej do té doby, než to samo poleví. Je to jednoduché, nikoliv snadné. Je to dovednost, kterou je třeba praktikovat a časem se zlepší. Vyzkoušej to.

Dr. Colin Clarey je sportovní chiropraktik, učitel meditace a zdravotní kouč se speciálním zájmem o práci s muži.

 

Tip č. 11: Vstup do své vlastní autority

Mysl začne dospívat, když převezme odpovědnost za své vlastní podmiňování. Pokud nepřeprogramujeme naši vlastní mysl, tuto odpovědnost anulujeme na úroveň dítěte a nikdy nedospějeme. Avšak vstup do své vlastní autority nás probouzí do naší síly.

Jakmile muž spoléhá na názory těch, kteří sdílí jeho předsudky, NIKDY nemůže dospět do své vlastní síly.

Být v kolektivním vědomí je jednoduché. Dává nám to pocit bezpečí. Pocit, který je falešný. Takže schopnost rozeznat svou vlastní mysl od kulturního podvědomí určuje míru vývoje člověka.

Přijmout sebe jako vlastní autoritu znamená odmítnout všechny ostatní autority.

Jednání z vlastní autority přináší vitalitu a energii!

Jako třeba:

Dbej, aby se tvá slova shodovala s tím, co cítíš a ve svém světě se staneš bezchybným.

Neposlouchej, neposlouchej, neposlouchej! Ne v reakci, ale jako odpověď na aktuální okamžik.

Dovol si jednoduše toužit.

Otevři se zázrakům a úžasu.

Pečlivě si tvoř své prostředí.

Moudrý muž jedná z přítomnosti, ne z minulé zkušenosti.

Harmonie má sílu.

Stůj nevinně před velkým mystériem.

Nikdy se neomlouvej za to, že mluvíš pravdu.

Zamiluj se do svého národa a půdy.

Jak jednou muž vstoupí do své vlastní autority, začíná řídit kulturu namísto toho, aby kultura řídila jeho.

Takže se obuj do své vlastní autority – a přijmi následky, všechno ostatní je kouř.
Rudran Brannock pořádá workshopy pro muže a ženy, je studentem jógy, aikida, tantry, rebirthingu, permakultury, sociálního umění a zajímá se o šamanismus.

 

Tip č. 12: Zapomeň na svůj „Účel“

Neexistuje.

Neexistuje žádná kariéra, podnikání nebo rovnováha mezi prací a volným časem, které by ti na míru ušil nějaký pán existenčních úkolů. Neexistuje žádné heslo, které je třeba prolomit a ty pak každé ráno vyskočíš ze své postele snadno a bez úsilí, s pocitem jistoty a bezpečí, že dokazuješ oprávněnost své existence.

Je to mýtus prodávaný spirituálními podvodníky a podnikavými rádoby jogíny, kteří ti tvrdí, že tvé „já nevím“ a „nejsem si jist“ je nějaký problém. Je to způsob, jak tě tito povýšení obchodníci s hadím olejem ujišťují, že jejich speciální medicína ti nefunguje jen proto, že ji neužíváš správně.

Vyvaruj se těm, jejichž „účel“ je říkat ti, jak máš najít ten svůj.

Pravdou je, že nemůžeš být ničím jiným, než sám sebou – nikdy nebudeš někým jiným. „Ve své integritě“ není možné být něčím jiným, než 100% sebou.

Jsi naprosto, neochvějně a navždy perfektní. Jednoduše v tomto ohledu nemáš na výběr.

Nemůžeš dělat nic, než to nejlepší, co umíš. Nejsi schopný dělat něco lépe, ani hůře, v žádném okamžiku svého života, než jak to už teď děláš.

Co vlastně znamená „lépe“?

Probuď se.

Není žádný „účel“.

Nepotřebuješ ospravedlnění toho, že jsi naživu.

Proces tvého rozhodování je jen doplňkový komentář. Hlavní příběh nemá nic společného s tvým osobním vyprávěním.

Ničeho se neobávej, nemáš nic pod kontrolou (a nemá ji ani tvůj kouč).

Žij s otevřenou otázkou, až se ti z toho bude točit hlava. Rozpusť iluzi, že tvá pozice je pevně daná – tím, že budeš věnovat pozornost tvým skutečným zkušenostem.

Pokud upřímně řekneš „já nevím“, konečně jsi v „pravdě“.

Život nemůžeš posrat.
Steve James cestuje po zahraničí, učí somatická cvičení, meditaci, jógu. Je také průvodcem při objevování sebe sama v kontemplacích, mystice a vztahových oblastech.

Zdroj: http://www.yourprimalessence.com/hacking-masculinity-2

vice-o-nasich-vycvikach

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO MĚ?

Představovací intro večery k výcviku Mužská síla, kde se dozvíte více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, k čemu je a jestli je vlastně i pro vás.

Probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla můžete i zkonzultovat přímo osobně  s mentorem a zde si objednat bezplatně 20-minutovou konzultaci s mentorem v hodnotě 500 Kč.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem