A fakt ti to funguje? …

Dostal jsem záludnou otázku: „Proč nechodit do mužského kruhu nebo na Výcvik Mužská síla? Co tam hrozí a o co by mohl člověk přijít?“ Vždycky jsem spíš odpovídal na otázku: „Proč na výcviku jít?“ Výzvu přijímám a tady je několik bodů, proč do výcviku nebo mezi vědomé chlapy nejít.

Takže: Především (ale nestane se to asi hned první večer) přijdeš o iluze.

  • Třeba o iluzi, že jsi lůzr… V případě, že tě nikdy ani nenapadlo, že bys mohl být lůzr, mohlo by se ukázat, že (v něčem) lůzr jsi.
  • Taky můžeš přijít o iluzi, že všechno v tvém životě je „v naprostém pořádku“. V případě, že máš iluzi, že je všechno v tvém životě „v nepořádku“, možná zjistíš, že to až tak není.
  • Pravděpodobně tě potká zjištění, že asi bude třeba zvednout zadek, vyvinout úsilí a něco na svém životě změnit. Zase tu ale platí i opačné, že pokud stále něco měníš a opravuješ, zjistíš, že i tuto strategii je možná načase změnit.
  • Velice nebezpečné (až na hranici hazardu) je to, že by se ti mohl rozšířit obzor a že bys mohl „zažít poněkud jinou realitu“ a zahlédnout, že tvoje hodnoty a představy o životě jsou poněkud mimo střed, mimo i pro tebe optimální hodnoty.
  • Můžeš zažít „traumatizující“ zážitek, kdy odhalíš, že všechna tvoje slavná vítězství a úspěchy (nebo prohry) jsou ve srovnání s … úplná blbinka.
  • Třeba zjistíš, že to, co momentálně považuješ za neměnné a skálopevné pravdy, je ve skutečnosti jinak a že naopak některé pravdy jsou opravdu, ale opravdu skálopevné a nadčasové (v horizontu dlouhých generací).
  • Může se ti stát, že přijdeš na to, že tvůj táta není vůl a že stojí za to mu zavolat a potkat se s ním, a že když ti děda jako malému klukovi něco říkal, platilo to tenkrát a tvoje děti tomu dnes nerozumí, i když jim to opakuješ do (jejich) zblbnutí.
  • Může se taky stát, že když vypočítáš, co všechno pro rodinu děláš a obětuješ, tak ti kruh řekne, že jsi vůl a že bys měl taky trochu koukat na sebe a svoje potřeby, a ty nebudeš (v první chvíli) ani tušit, co vlastně pro sebe chceš a potřebuješ.
  • Může na tebe dopadnout depka z toho, že ačkoliv už jsi přečetl tolik knih, byl na tolika přednáškách a retreatech, jediné co platí, je to, jaký jsi opravdu a že jen „ukázaná platí“ (kdo nezná tento termín, znamená to – platí to, co dokážeš žít ne to, o čem dokážeš/umíš mluvit)

 

Sečteno podtrženo – to, co ti hrozí nejvíc, je, že si během tvojí rok a půl dlouhé cesty cesty výcvikem zkalibruješ kompas a zjistíš, že sice jedeš rychle, rozhodně, sebevědomě a (možná) bezpečně, ale úplně blbým směrem. A že pokud chceš dojet do svého (opravdového, pravdivého) cíle, tak nejspíš přijdeš o pohodlí, o teplé místo na gauči u telky, o investice (do svých iluzí)… A že budeš muset zastavit, couvnout, otočit se a vyrazit tím správným směrem. Nechat za sebou balast a blbiny a znovu vyjet. Bez podrobné mapy, bez pojištění a telefonu na odtahovku. Je to dobrodružný a nejistý podnik určený jen pro „nezodpovědné“ šílence s vlastním názorem.

 

Je to risk si takhle nechat výcvikem a kruhem parťáků a mentorů hrábnout do (s)vědomí. Lepší je to vůbec nepokoušet a pěkně si to „pytlíkovat“ postaru podle hesla „pokud to funguje, nešahej na to“.

Ta zásadní otázka, kterou ale v kruhu dostaneš (a budeš ji muset zodpovědět sám sobě) je následující:

„A fakt ti to funguje?“

 

Karel Tůma

Karel Tůma
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,….

Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc.

Vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) je doručovat…

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO TEBE?

To můžeš zjistit na představovacích intro večerech.
Dozvíš se tam více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, jak to probíhá, kde, kdy,... a hlavně čím a jak ti může zlepšit kvalitu života.

Introvečery probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla pro tebe si také můžeš promluvit i osobně s mentorem. Zde si můžeš objednat 20-minutový rozhovor s mentorem podle vlastní volby - zjisti, zda a jak právě tobě může výcvik pomoct.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem.