Konference pro muže (nejen)

Posuň se dál do skutečného života

Život se děje odzadu dopředu a ty stojíš "zamrznutej" jak přibitej v nějaké zásadní oblasti svého života, v břiše se ti honí nutkání s tím něco udělat, pohnout se k cíli, říká ti to něco? 

Martin Šinal, Zdenek Kálecký, Vladimír Tlčík, Jan Čermák, Jan Rudzinskyj, Václav Němeček, Zdenek Weber, Jan Prokopec, Zdenek a Šárka Weberovi, Petr Hadač, Karel Tůma  

Život se děje odzadu dopředu a ty stojíš "zamrznutej" jak přibitej v nějaké zásadní oblasti svého života, v břiše se ti honí nutkání s tím něco udělat, pohnout se k cíli, říká ti to něco?

Nebo se točíš dokola v bludném kruhu, ať se snažíš jak se snažíš, stejně znova padáš do té samé díry a otazníky spolu s napětím v tobě narůstají. Někde slyšíš ten hlas, který se ti vkrádá do vědomí a ptá se na zásadní otázky života:

 

"Jak žít naplněný a smysluplný život v tomto světě?"

 

"Kdo jsem Já, Muž?"

 

"Má můj život a mužství a mužnost nějakou hodnotu?"

 

"Jaké kvality jako muž mohu přinést do vztahů a do práce, do své seberealizace?"

 

"Proč tu jsem a kam jdu?"

 

Hledáš ten pravdivej hlas, kterej jsi zřejmě dávno přestal poslouchat a začal poslouchat ostatní a žít jejich životy, žít podle jejich informací a představ. Ohnul jsi hřbet a začal být hodný, nebo jsi v permanetním vzdoru, hledáš se jako zdravá autorita svého života a dost pravědopodobně toužíš sundat několik vrstev masek, které sis nasadil abys vyhověl požadavkům rodiny, supermarketu a různých neustávajících vln iluzí, které se na tebe valí ze všech stran. 

 
No, byli jsme tam kde ty a kladli jsme si takové otázky a hledali cesty, nalézali, ztráceli a nalézali. A už před 15 lety jsme založili právě proto a pro mnohem víc, Mužský kruh. Jsme přesvědčeni a máme dlouholetou zkušenost s tím, že muži potřebují ostatní muže, že muži nejsou "self help book", že potřebují v pravdivém, bezpečném a dobře vedeném kruhu pracovat na svém životě s ostatními muži a zkušeným mentorem, průvodcem a posunout se do skutečného života. 
 
Mužský kruh není terapeutická skupina, ale má terapeutický efekt. Mužský kruh není kruh bezmocných, ale kruh těch, kteří vědomě posouvají svůj život dál, mužský kruh je osobní rozvoj ve spolupráci s ostatními, za pomoci dobře vybraných rituálů, témat, výzev, práce s myslí, emocemi, tělem a spirituální složkou osobnosti. Bratrství, přátelství a pravdivost. Prostor pro muže, kteří uchopili svůj život a posouvají ho dál dopředu. 

 

 Budeme s tebou sdílet především své zkušenosti, vhledy a postoje.

Jsou to ROZHOVORY, rozsahem do 30 minut.

 

 • 1
  Koukej, nebo poslouchej jako audio, zapisuj si co s tebou rezonuje, své vhledy a uvědomění, udělej si v zápisníku jednu stránku na tzv. ROZHODNUTÍ, rozhoduji se udělat, nedělat, ukončit, započít a to do tehdy a do tehdy.
 • 2
  Další stránku si urči pro svou osobní modlitbu, modlitbu k velkému tajemství života, žádost o podporu.
 • 3
  Další část si urči pro příběhy, které se ti derou na srdce. Reflexi svého myšlení a svých myšlenkových pochodů, která dost pravděpodobně potřebují řádnou inventuru. 

Rozhovory - témata

 • Jak žít s rovnou páteří a otevřeným srdcem?
  - Martin Šinal
 • Jak být dobrým a šťastným otcem?
  - Zdeněk Kálecký
 • Jak být skutečným důstojným partnerem ženě?
  - Vlado Tlčík
 • Jak přestat bojkotovat sám sebe a začít prosperovat?
  - Petr Hadač
 • Jak žít naplněný a plnohodnotný partnerský život?
  - Václav Němeček
 • Jak si uspořádat svůj "mindset" a vztah k financím ?
  - Václav Němeček, Zdeněk Weber a Šárka Weberová
 • Jak se zdravě prosadit a najít pevnou půdu pod nohama?
  - Jan Prokopec
 • Jak hledat a najít vizi a ctít a cítit své hodnoty a těm dát priroitu?
  - Karel Tůma
 • Jaké kvality a projevy a archetypy má mužská síla a kdo jsem Já, Muž?
  - Zdeněk Weber

Rozhovory

Petr Hadač

mentor a kouč
"Jak přestat bojkotovat sám sebe a začít prosperovat?"

Martin Šinal

mentor
"Jak žít s rovnou páteří a otevřeným srdcem?"

Vlado Tlčík

Kouč, etikoterapeut, mentor
"Jak být skutečným důstojným partnerem ženě?"

Zdenek Kálecký

mentor, facilitátor, průvodce, masér, otec
"Jak být dobrým a šťastným otcem?"

Jan Čermák

mentor
"Jak opustit hodného kluka a najít svou pravdivost a své hranice?"

Jan Rudzinskyj

Kouč, mentor
"Jak žít naplno, a i víc než naplno?"

Jan Prokopec

mentor a kouč
"Jak se zdravě prosadit a najít pevnou půdu pod nohama?"

Václav Němeček

mentor
"Jak žít naplněný a plnohodnotný partnerský život? "

Mentoři

Zdenek Weber

Mentor, průvodce, facilitátor
Jsem zakladatelem a ideovým tvůrcem iniciativy mužský kruh. Vedu a organizuji mužské iniciační výcviky a workshopy od roku 2003, absolvoval jsem dvouletý výcvik pro muže u Thomase Grainera (SRN) a dva roky mu asistoval a organizoval jeho akce v ČR. Od roku 2005 vedu vlastní iniciační skupiny především pro muže. Jsem absolventem výcviků v rebalancingu, rodinných konstelacích, somatic experiencingu, koučinku, councilu a dále pokračuji ve vzdělávání při Eschwede institutu v SRN. Věnuji se meditaci v rámci tibetské tradice, navštívil jsem několikrát Indii, Nepál, Čínu, Jižní Koreu a Nový Zéland. Žiji v partnerské vztahu a jsem otcem tří dětí. Od roku 1994 jsem se věnoval podnikání v oblasti prodeje a oprav automobilů a vybudoval vlastní, stále prosperující podniky.

Václav Němeček

Mentor, průvodce a facilitátor
Podnikatel, životem vyškolený mentor a průvodce, milující a svou ženu podporující manžel, partner, otec 3 dětí (2 nevlastní), mentor a průvodce mužských kruhů, výcviků a hledání vize, spolumajitel firmy osobního a charakterního rozvoje, věnuje se vlastnímu rozvoji od roku 2000 a intenzivně rozvíjí svůj potenciál. Společně se svou ženou založil, vede a vytváří unikátní partnerský program Partnerská cesta. Miluje přírodu ve všech jejích podobách, věnuje se energetickým cvičením a taoistickým technikám transformace sexuální energie. Baví ho pěstovat zdravý životní styl a hledat cesty k realizaci plného lidského potenciálu a spojení s duší.

Karel Tůma

mentor a průvodce
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,…. Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc. Vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) je doručovat…

Jan Čermák

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.

Jan Rudzinskyj

Mentor a průvodce
Už od dětství vzhlížím k nebesům, a proto mou největší výzvou je zůstat uzemněn. Vyrostl jsem v Rybitví, kde to sice není špatný, ale nenechat se semlít školským systémem bylo dost obtížné. I tak jsem si část svobody přece jen uchoval, byť to nebylo zadarmo. Důtky všech kategorií a později i dvojky a trojky z chování. Být slavný byla v té době moje docela silná touha. Působil jsem jako DJ a po čase i jako rozhlasový moderátor. Tehdy mne obě činnosti bavily a svým způsobem i naplňovaly. Také jsem chvíli jezdil automobilové závody. Po ukončení dlouhodobého vztahu jsem se najednou ocitl v prázdnotě a depresi. Nevěděl jsem, co se svým životem dál. Pochopil jsem, že život, jak jsem jej žil, není to pravé. Že to možná nejsem já. Objevil jsem duchovní cesty, knihy a semináře. Téměř ze dne na den jsem se z playboye stal mnichem. Pro mé okolí to byl šok a nějaký čas trvalo, než jsem našel rovnováhu mezi vnitřním a vnějším životem, kterou vlastně stále hledám a nacházím. Krátce po rozběhu firmy jsem si začal plnit svůj letecký sen, který jde se mnou od raného dětství. Firma mi umožňovala do mého leteckého rozvoje nemalé investice. Po mnoha letech mne podnikání přestalo uspokojovat a přinášet mi radost. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal vzdát se „zlaté klece“ a firmu prodat. Nakonec se to podařilo, a mně se velmi ulevilo. Od té doby jsem na volné noze a mou hlavní činností je létání na leteckých dnech se svým akrobatickým dvouplošníkem a především s akrobatickou skupinou The Flying Bulls Aerobatics Team." Jan

Zdenek Kálecký

Mentor a průvodce
sem člověkem, který začal vědomě se svým seberozvojem v 17ti letech. Však do místa, kde se nacházím dnes mě čekala ještě dlouhá cesta. Cesta 20 let poznání a pádů, různých období růstů a stagnací, vědění a nevědění. Mým záměrem bývalo hledání duchovních stavů, které však kvůli mému slabém spojení se zemí nevedly k opravdovému štěstí. V práci se mi sice dařilo, ale v běžném životě bych se nenazval dobře použitelným. Start nové éry mého života nastal rokem 2017, kdy jsem dosáhl 34 let. V toto roce se mi narodilo mé první plánované dítě, začal jsem pro naši rodinu rekonstruovat dům a zároveň jsem vstoupil do výcviku Mužská síla. Byl to nový začátek a proces který mě čekal, nebyl vůbec jednoduchý. Otcem jsem byl poprvé, se zednickými pracemi jsem neměl žádné zkušenosti a do výcviku jsem vstoupil s mnoha tématy ke zpracování. Mužský výcvik probíhá velmi podobně jako rekonstrukce mého domu. Nejprve, abych pochopil, jak byl dům postaven, jsem ho musel očistit až na samotné zdivo. Bylo třeba zajistit vodu a elektřinu. Poté bylo třeba základní torzo zpevnit, zestabilnit ocelí a betonem tak, aby staticky vyhovoval a já měl jistotu, že až se do domu s rodinou nastěhujeme, budeme všichni cítit jistotu a bezpečí. Až poté mohla přijít nová střecha, která zajistila, že do domu nebude pršet. Následně podlahy, rozvody, příčky a jednotlivá vybavení. Jsem velmi vděčný za tyto zkušenosti, které vedly k pochopení řádu určitých věcí. I výcvik Mužská síla je podroben podobnému jasně danému řádu, díky němuž z něj vycházejí muži mnohem lépe připravenější a vybavenější na další cestu životem. Být součástí těchto změn v mužských životech mě naplňuje obrovským smyslem. Proto se cítím požehnán, že jsem se mohl ujmout vedení mužských kruhů a výcviku Mužská síla.

Petr Hadač

mentor a kouč
Mé nelehké dětství a dospívání definovalo můj zápal a směr: zjistit, jak to všechno v tom lidském světě funguje. Začal jsem tam, kde to bylo nejsnazší - u starších, u vedoucích, u trenérů. Přibral jsem knihy. Až jsem po dvou dekádách prožil se vší svou vahou jednu prostou a jasnou "samozřejmost" - co znamená rčení, že "šedá je veškerá teorie a zelený je strom života". Jen akce se počítá. Praxe, fyzická zkušenost, to syrové konání. Fyzická i mentální cesta do labyrintů vlastní mysli, historie, soustavy zastaralých zákonů a omezujících, kontraproduktivních přesvědčení. Nastal nelehký přechod do skutečné dospělosti. Z nastavení "dělám, že tomu věřím" do "dělám to, čemu věřím". A proto vedu tento výcvik. Věřím mu. Od roku 2014 jsem každý jeden rok svědkem toho, jak významně pomáhá chlapům a obvykle i jejich rodinám uzdravit své vztahy, vztah k sobě a vztah ke světu - přírodě, planetě, osudu. Najít sebe, nahmatat ve své vnitřní tmě či mlze svůj vyšší potenciál a postupně ho žít víc, plněji, radostněji, odvážněji.

Vlado Tlčík

Kouč, etikoterapeut, mentor
Keby sa ma niekto spýtal, tak pred 7 rokmi , aby som povedal niečo o sebe, bolo by to , že som úspešný podnikateľ s 20 ročnou praxou v ubytovacích službách pre priemysel a stavebníctvo, zamestnávam vo firme 70 ľudí. Som rozvedený a mám 2 dospelé deti. Čo by ste sa vlastne o mne, ako človeku dozvedeli ? V podstate nič . Aký som bol, ako som sa správal k ľuďom ? Bol som súťaživý a ctižiadostivý , pri dosahovaní cieľa často manipulatívny, občas aj arogantný. Myslel som si počas manželstva, že milujem svoju ženu a viem, čo je láska, a pritom som bol žiarlivec a ,,dobrý chlapec,, . Žil som v mnohých bludoch a sebaklamoch. Po rozvode bolo obdobie plné hnevu, sklamania, sebaľútosti a frustrácie, obviňovanie seba a druhých. A kto som v skutočnosti dnes ? Som muž , ktorý stojí pevne na svojich nohách, a vie, kam kráča. S odhodlaním, silou, vôľou a láskou kráčam k napĺňaniu môjho poslania, ktorým je spájanie ľudí medzi sebou a hlavne so svojím vnútrom, so svojím srdcom a dušou. Viem, že idem správnym smerom k môjmu cieľu , ktorým je celistvosť, harmónia a rovnováha vo všetkých oblastiach života a vo vzťahoch k sebe samému, k manželke, rodine, priateľom, kolegom, ľuďom, spoločnosti, Matke Zemi a Univerzu,či Bohu. vladimirtlcikst@gmail.com www.spajanie.sk

Jan Prokopec

mentor a průvodce
Poté co jsem sloužil 25 let jako voják z povolání jsem ve 40 letech otočil kormidlo života a působím jako mentor a facilitátor. Fascinují mne pokroky, které jsem sám získal díky výcviku „mužská síla“ a možnosti, které mi to do života přináší a rád je předávám dál. Mým mottem je: posouvat lidi dál. Ale první krok je pouze na každém z vás!