Příběh o slepých mužích a slonu

Kdysi žilo ve vesnici šest slepých mužů. Jednoho dne jeden z vesničanů řekl: „Hej, dnes je ve vesnici slon! Neměli ponětí, co je slon. Rozhodli se jít slona poznat, ačkoli nemohli slona vidět. Když přišli ke slonovi, začali se ho dotýkat.

„Hej, slon je jako sloup,“ řekl první muž, který se dotkl nohy.

„Ach ne! Je jako provaz, „řekl druhý muž, který se dotkl ocasu.

„Ach ne! Je to jako hustá větev stromu, „řekl třetí muž, který se dotkl hřbetu slona.

„Je to jako velký ventilátor,“ řekl čtvrtý muž, který se dotkl ucha slona.

„Je jako obrovská zeď,“ řekl pátý muž, který se dotkl břicha slona.

„Je jako pevné potrubí,“ řekl šestý muž, který se dotkl chobotu.

Začali argumentovat o tom, jaký je slon, kde je pravda o slonu a všichni z nich trvali na tom, že mají pravdu. Vypadalo to, že se nikdy nedohodnou na tom, jaký je skutečně slon, každý tvrdošíjně trval na svém poznání. Moudrý muž prošel kolem a uviděl je. Zastavil se a zeptal se:
„Co se děje?“
Řekli:
„Nemůžeme se dohodnout na tom, co je to slon.“

Každý z nich řekl, co si myslí, že je slon. Moudrý muž jim klidně vysvětlil:
„Všichni máte pravdu. Důvod, proč každý z vás říká něco jiného je, že se každý z vás dotkl různých částí slona. Takže ve skutečnosti má slon všechny ty rysy, které jste všichni řekli. “

„Děkujeme,“ řeklo šest slepců. „Pokud budeme trpělivě naslouchat vzájemnému pohledu, můžeme získat mnohem lepší kolektivní představu o tom, jak slon skutečně vypadá.“

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO MĚ?

Představovací intro večery k výcviku Mužská síla, kde se dozvíte více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, k čemu je a jestli je vlastně i pro vás.

Probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla můžete i zkonzultovat přímo osobně  s mentorem a zde si objednat bezplatně 20-minutovou konzultaci s mentorem v hodnotě 500 Kč.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem