MUŽSKÝ KRUH

PRO INICIOVANÉ
Plechárna (Černý Most)

Mužská síla potřebuje pravidelné „tankování“ neboli doplňování. To se může dít skrze mužské společenství, kde panuje bezpečí, důvěra a vzájemný respekt...

To už dobře znáš. Zažil jsi to na výcviku.
Pokud chceš pokračovat, tady je možnost. Přijď se potkat, přijď navázat a dotankovat.

"Benzínka" bude otevřena počínaje 4/4/2024 a pak každé 4 týdny.
Vychází to 4/4, 2/5, 30/5, 27/6, 25/7, 22/8, 19/9, 17/10, 14/11 a 12/12/2023.

Výraz "pro iniciované" neznamená exkluzivitu, uzavřenost, výlučnost, nějaké "my už všechno víme",... nic takového. To ani omylem.
Znamená to "jen" podobný příběh, podobné vzpomínky, společný kousek cesty, společný slovník, stará přátelství,...

Příspěvek na pronájem prostor a organizaci 300,- Kč.
Platí se v hotovosti na místě. 

Podrobnosti o jednotlivých termínech, registrační formulář a další informace najdeš na stránce www.jinyuhelpohledu.cz 

CHCI BÝT INFORMOVÁN O DALŠÍCH AKCÍCH MUŽSKÉHO KRUHU PRAHA

Večerní kruhy PLECHÁRNA

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

CO JE MUŽSKÝ KRUH?

Kdy Tě někdy naposledy nějaký Tvůj přítel skutečně vyslechl? Bez skákání do řeči? Bez posuzování toho, co jsi řekl? Bez nevyžádaných rad?

Kdy jsi naposledy cítil, že je Tvému kamarádovi bezpečné říct pravdu o Tvých úspěších, výzvách, problémech? Bez toho, aby je shazoval, dělal si z nich legraci, neodváděl řeč jinam, bez přehnaného analyzování? Bez toho, abys se neobával říct vše naplno, bez zamlčování a přikrášlování?

Kdy jsi prostě jen seděl a nějaký jiný muž Tě viděl takového, jaký jsi? Plně naslouchal Tvým slovům? 

Před tím než jsme začali chodit do mužských kruhů, tak by naše odpověď byla asi „nikdy“ nebo „to se už dlouho nestalo“.

Jenže my jsme do mužských kruhů chodit začali a zjistili jsme, jak super je být viděn jinými muži takoví, jací jsme. A všemu, co říkáme je nasloucháno.  V bezpečném prostředí, kde se důvěra oplácí důvěrou a respekt respektem.

Je to nabíjející, léčivé a inspirující. A proto kruhy sami děláme. Abychom dále sdíleli, co jsme sami dostali. Protože cítíme vnitřní volání kruhy dělat a vidíme v tom smysl.

V mužském kruhu navzájem sdílíme své životní příběhy, své výzvy, problémy, úspěchy a selhání.  Mnohokrát jsme se přesvědčili, že problémy, za které se stydíme a těžko si je přiznáváme, neprožíváme jen my. Že někteří muži jsou v jejich řešení dále a mohou nás inspirovat a někteří muži jsou o pár kroků za námi a ty zase můžeme inspirovat my.

Kromě sdílení v poradním kruhu se našich večerních mužských kruzích zažiješ také meditaci, vyslechneš si přednášku, zacvičíš tělesně i duševně, vydáš se na medicine walk a hlavně budeš sám sebou. 

Přijď a zasedni s námi v kruhu!

Pozvánky na naše kruhy najdeš na facebooku Mužský kruh Praha


Kruhy na Plechárně vede
Karel Tůma

Karel Tůma

facilitátor mužského kruhu
mentor výcviku Mužská síla - Cesta středu

Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu.

Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,…. Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi...

Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje otázka odpovědí na ně nejvíc.


PŘIJĎ, UVIDÍŠ, POZNÁŠ...

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

KDY?
Kruhy se konají každé všední úterý (s drobnými vyjímkami),
začínají v 18:00 a končí obvykle ve 21:00.

KDE?
Bryksova 1002/20,
198 00 Praha Černý Most
(15 minut procházkou od Metra)

CENA:
300 Kč - příspěvek na organizaci a nájem s platbou hotově na místě

Kontakt:
Karel Tůma
e-mail: karel.tuma@ktuma.cz
tel: 724 613 631

Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...
Martin Houdek
Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.
Václav Němeček
Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.
Michal Filip
Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.
Jaromír Rous
Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.
Pavel Salač
Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.
Kamil Houška
Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.
Andy
Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"
Marcel Jakubovie
V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.
Honza
Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.
Josef Raba
Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.
Jindřich Pergler
Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀
Miloš Habán
"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."
Michal
Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...
Jan

DALŠÍ NAŠE AKCE

0612

Stíny

6.12. 2023 18:30Karlínská Obchodní akademie, Kollárova 271, Praha 8 Karlín
vede Patrik Dítě (607 990 918)
Otevřený večerní mužský kruh, 400 Kč (v hotovosti na místě)
0712
Introvečer vede Karel Tůma
1112
Introvečer vede Karel Tůma a Martin Šinal
1312

Klid

13.12. 2023 18:30Karlínská Obchodní akademie, Kollárova 271, Praha 8 Karlín
vede Martin Panzner (602 245 290)
Otevřený mužský večerní kruh, 400 Kč (v hotovosti na místě)
1412
Introvečer vede Karel Tůma, Jan Čermák a Jan Prokopec
1612

Taťkárium ADVENTNÍ BESÍDKA

16.12. 2023 09:30Karlínská obchodní akademie, Praha - Karlín
Zimní besídky 2023/24
2012

Kreativita - Tvoření - Radost v životě muže

20.12. 2023 18:30Karlínská Obchodní akademie, Kollárova 271, Praha 8 Karlín
- vede Marcel Jakubovie (777 186 389‬)
Otevřený mužský večerní kruh, 400 Kč (v hotovosti na místě)
1901
Výcvik vede Karel Tůma
0202

GARÁŽ OTCOVSTVÍ

2.2. 2024 09:30Satalice
8 jednodenních výukových dní, setkání v kruhu otců, vzájemná inspirace,…
0302

Taťkárium ÚNOROVÉ HRY A OTCOVSKÝ KRUH

3.2. 2024 09:30Karlínská obchodní akademie, Praha - Karlín
Zimní besídky 2023/24
1602
Výcvik vede Zdenek Kálecký
1602

Mužská síla - cesta středu 2024 - Západní Čechy

16.2. 2024Západní Čechy - Jemnice, Tisová
Výcvik vede Martin Šinal
2302
Výcvik vede Jan Čermák a Jan Prokopec
2302
Výcvik vede Karel Tůma
0103
Výcvik vede Jan Čermák. Jak se vysvobodit ze syndromu hodného…
2404

JARNÍ TAŤKÁRIUM 2024

24.4. 2024 09:30 - 28.4. 2024Malý Ratmírov, Jindřichův Hradec, Kemp u Kapličky
Akce pro pro otce s dětmi od 4 do 15…
1208

LETNÍ TAŤKÁRIUM 2024

12.8. 2024 09:30 - 18.8. 2024Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí
10. ročník úspěšného projektu pro táty s jejich dětmi
2308

Taťkárium VESELÉ PLUTÍ 2024

23.8. 2024 - 25.8. 2024ORLICE
Voda pro otce a děti