Výcvik pro vedoucí kruhů

Rozviň všechny dovednosti vedoucího kruhu pod vedením jednoho z nejzkušenějších vedoucích kruhů a councilů, trenéra Holgera Heitena.

4.-7. října, Lorien, Nenačovice 80 (Beroun)

čtvrtek 17 h sraz, v 18 večeře
neděle po obědě závěr (cca 14 h)
Holger je můj přítel přes 5 let, kdy jsme se poprvé setkali na vision questu ve Skotsku. Holger je skutečná kapacita a ohromný člověk. V Německu se věnuje také práci s muži a archetypy a je to zkušený průvodce vision questem. 
 
Rozhodl jsem se, že Holgera oslovím a pozvu ho k tomu, aby pro mužský kruh a účastníky mužského výcviku a vědomého lídra, kteří chtějí nebo potřebují rozvíjet své schopnosti vést kruh, používat council indviduálně v partnerství, v rodinách, v komunitách, kruzích, týmech, firmách, připravil výcvik.
 
Co se od Holgera můžeme naučit?
  • různé varianty councilu s využitím pro kruhy, páry, firmy, komunity
  • hlubší rozměry councilu, council s přírodou
  • jak používat council pro mužský kruh
  • sdílet všechny zkušenosti ze svých kruhů a objevit nové možnosti a způsoby práce v kruhu
Výcvik je pouze pro muže iniciované, facilitátory a nebo kteří prošli vision questem a lídr questem, popřípadě mentorským výcvikem. To zaručuje už od začátku velice kvalitní kruh a mnoho zajímavého učení. 
 
Výcvik má 3 části, které proběhnou v průběhu 1,5 roku, tedy jeden prodloužený víkend za půl roku. Utvoříme také skupinu, kde budeme sdílet naše zkušenosti s vedením councilů a kruhů on-line.
 
Cenu pro jednoltivce, která je adekvátní naším cenovým podmínkám, je 6 tisíc za prodloužený víkend od čtvrtka do neděle. Plus ubytování a strava okolo 1500 (platí se na místě).
 
Dělám to bez nároku na honorář či zisk a sám si výcvik zaplatím. Výcvik zaštítí a podrží naše firma True Self s.r.o., tedy je možné na fakturu napsat i něco jiného, co by vám vaše firma proplatila. 
 
Druhý workshop se odehraje v Lorienu, 4. - 7. října 2018.
 
Zdenek

holger-heiten-1Holger Heiten (Německo)

Narozen v roce 1966, otec dvou dětí, vystudoval bakaláře v sociální péči v Německu. Je zkušený psychoterapeut, gestalt-terapeut. Mentorinku ho učili Marlow Hotchkiss a Gigi Coyle, párovému councilu Amber McIntyre a David ‚Jesse‘ Jessup a councilu pro školy Joe Provisor. Všichni tito učitelé jsou z Nadace Ojai (Ojai Foundation). 

Učil se vést vision quest se školou School of Lost Borders v Kalifornii, se Stevenem Fosterem a Meredith Little, a s V. A H. Nitschkovými v Německu.

eschwege-institut-logoHolger je spoluzakladatel a hlavou Eschwege Institutu (www.eschwege-institut.de) a jeho tréninkovou akademií „Campus Peregrini“, kde je ceremonie councilu živoucí částí všech aktivit.

Spolu s fakultou mezinárodních učitelů nabízí workshopy a tréninky pro facilitátory councilu, průvodce procesem změny a průvodce vision questy.

Holger chápe council z pohledu Martina Bubera - „vztahu Já-Ty“ - jako bezpečné místo, ve kterém se nabízíme, že budeme oním přítomným „Ty“ sobě navzájem, protože potřebujeme jeden druhého k tomu, abychom dali význam naší existenci, abychom si připomněli, co jsme vždy věděli o cestě k srdci všech srdcí a abychom zachovávali naši humanitu.

listen-speak-srdceCo council znamená pro mě?

Council je více než jen sezení v kruhu a mluvení. Rychle se stává způsobem života a vnímáním světa pozorným způsobem, což pomáhá vytvářet udržitelné vztahy a komunitu.

Význam, osobní růst a dokonce i lidská existence, jak Martin Buber vyzdvihl, jsou jevy ve vztahu, kde se alespoň dva lidé skutečně vzájemně setkají v přítomnosti, jeden druhému skutečně naslouchají, skutečně se vidí a dávají si vzájemně důležitost. Buber řekl, že jako lidské bytosti bez takových vztahů ve skutečnosti neexistujeme...

V councilu taková pravdivá a přítomná setkání realizujeme, což je ten největší dar, který můžeme jeden druhému dát, protože tak spolu vytváříme jistý katalyzátor osobního růstu.

Jelikož postrádá hierarchii a je nenásilný, je to užitečný nástroj k tvorbě naší budoucnosti. Má mnoho podob, které jsou ušité na míru tak rozdílným oblastem, jako jsou párová terapie, komunity, školy, firmy, týmová práce, zkoumání konfliktu, plánování, skupinové rozhodování atd.

council-holger-heitenCouncil může být bezpečným místem pro nebezpečnou pravdu, když se pracuje se stíny. Také může být mystickým nástrojem pro vyjevení vyšší pravdy uprostřed kruhu councilu – pravdy, která by nikomu z účastníků v kruhu nepřišla na mysl, protože nikdo není tak moudrý jako jsme moudří dohromady.

Střed kruhu se snadno stává posvátným místem. Lidé o něm hovoří spirituálním způsobem – krása geometrického tvaru kruhu je v tom, že každý bod na kruhu je stejně vzdálen od jeho středu a to, aniž by na to někdo upozornil, přirozeně přitahuje naši pozornost právě do středu kruhu...

Thich Nhat Hanh jednou řekl:“Nepřítel je někdo, jehož příběh ještě nebyl slyšen.“ Proto je council dokonalým nástrojem pro každý způsob začleňování nebo prevence násilí, stejně tak pro rozvoj společného základního demokratického uvědomění.

Jsem přesvědčen o tom, že pokud jako lidstvo máme zvládnout výzvy blízké budoucnosti, cesta councilu k tomu přispěje.

S požehnáním,

Holger Heiten

O výcviku councilu

council-vycvik-holgeraCouncil je součástí lidského dědictví po více než 10 tisíc let historie lidské kultury. Nikdo jej nemůže vlastnit nebo si u něj nárokovat autorská práva. Proto council může praktikovat každý.

Nadace Ojai přeložila prastarou formu councilu do moderního nástroje pro všechny výše zmíněné oblasti lidských aktivit. Pokud se tedy chcete odkazovat na původ v Nadaci Ojai, ve které jsem výcvikem prošel já, a pokud chcete mít přístup ke všem znalostem, které tam za více než 30 let rozvinuli a nazývat sám sebe facilitátorem councilu, musíte následovat cestu jednoduchého výcviku, na kterém se shodli v European Council Network (ECN) s Nadací Ojai.

Výcvik, který vám nabízím, tuto cestu následuje a já doufám, že se na ni přidáte.

 

Pokud máš o výcvik zájem, klikni na odkaz níže, kde najdeš objednávkový formulář.