Online představovací večer k výcviku 

PŘESTAŇ BÝT HODNÝM KLUKEM
(k věci, bez kudrlinek a dlouhých řečí,
otázky velmi vítány,...)

31. 8. od 19.00 - 20:30 online (zoom)
s Karlem Tůmou, Martinem Šinalem a Janem Čermákem

Zveme tě na bezplatný online představovací večer k výcviku

„Přestaň být hodným klukem".

Tento online je pro tebe další možnost, jak ti usnadnit rozhodování...
ještě před zahájením podzimní sezóny výcviků na téma hodnochlapectví.
Je jedno, jak se rozhodneš, zda se v tomto tématu posunout či neposunout.

Je ale obecně dobré se rozhodnout a krok udělat nebo neudělat nebo vědomě odložit...ale nenosit to sebou.

Už několik let po sobě otevíráme dveře výcviku Přestaň být hodným klukem. Každým rokem tuto možnost rovněž rozšiřujeme o nová místa a města. 
Už tradičně ale dvakrát v Praze a jednou v Plzni. 
V zimě 2024 ho plánujeme otevřít v Ostravě.

Tento konkrétní online představovací večer, chceme věnovat odpovědím na otázky. Je určen hlavně pro ty "hodné kluky", kteří si říkají něco ve smyslu:

 • Četl jsem knihu, našel jsem se v tom. Pasuje to na mě hodně ale co s tím?
 • No dává to smysl, ten výcvik jak je poskládaný, ale nevím jestli to je pro mě...
 •  Jak mi to může pomoct? Co mi to přinese?
 • Možná bych i "jo", ale co tam (pro boha) bude za lidi?
 • Nemám rád velké skupiny a už vůbec ne mužů. Možná to léčení dám nějak sám...co myslíte?
 • Má smysl to kombinovat třeba s terapií, koučinkem?
 • Zvládnu to časově?
 • Jak to ve skutečnosti probíhá? Co se tam na těch večerech dělá a děje?
 • Neumím se rozhodnout zda do toho jít nebo nejít, bojím se rozhodnout, bojím se změny, bojím se toho...
 • Co když mě budou nutit dělat něco, co nechci a já (jako hodnej kluk) nebudu umět říct "tohle dělat nebudu"?
 • Co nějaká anonymita? A garance účinnosti?
 • Slyšel jsem i o velkém výcviku Mužská síla, jaký je v nich rozdíl?

...  (otázek k tématu je celá řada, tyhle jsou jen příklad. Ale jsou obyvklé na živých introvečerech.)

POŠLI NÁM I TY TU SVOJI OTÁZKU (karel.tuma@ktuma.cz)

Samozřejmě se ale setkání může zúčastnit KDOKOLIV. I ten, který se o tomto tématu dověděl právě teď. Je vítán kdokoliv, kdo má chuť nebo potřebu se o výcviku, o syndromu hodného kluka a jeho uzdravování cokoliv dovědět. Byť a třeba zrovna teď  ještě žádnou svoji otázku nemá.
Třeba se zeptá někdo za tebe.
 

*****

My všichni průvodci výcviky (Karel, Martin i Honza) jsme hodní kluci v různém stupni (vy)léčení. Máme s touto strategií celou řadu vlastních osobních zkušeností. Máme zkušenosti i s tím, jak téma zvládli a zvládávaji minulí účastníci. Máme zkušenosti s tím, co funguje a co nefunguje a dokonce i co možné je a co je už opravdu velká výzva.
Tím, kolik příběhů jsme slyšeli, kolik "aha" jsme viděli, kolik úspěchů nebo kolik opakování starých scénářů jsme byli svědky ti můžeme být oporou. Budeš se moct poučit z chyb našich i celého kruhu. Tyto naše zkušenosti a podpora celé skupiny mohou být tou klíčovou a rozhodující komponentou i na tvojí vlastní a unikátní cestě k sobě samému, ke svojí autenticitě a tím k lepšímu pocitu ze sebe samého a ze svého života... Tedy pokud se rozhodneš, odvážíš a do výcviku přihlásíš. 

Je to tu. Tobě k dispozici, těšíme se na viděnou...
Nejenom ONLINE ve čtvrtek 31. srpna od 19.00 do 20.30.

Ze setkání pořídíme záznam, který všem zaregistrovaným pošleme. 

 

Karel Tůma         Martin Šinal         Jan Čermák
Mentoři Mužského kruhu

 

Pokud tě téma webinář volá, zaregistruj se prosím.

 

Přihláška

Průvodci výcviky

Výcviky vedou zkušení a vyškolení mentoři mužského kruhu a koučové, kteří pracují s muži a pro muže a jejich osobní rozvoj již několik let, provedli a zrealizovali desítky seminářů a výcviků, on-line konferencí.

Karel Tůma - Praha

mentor, průvodce výcviky
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,…. Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc. A vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) ale je doručovat…

Martin Šinal - Plzeň

mentor a kouč
Je to několik let co jsem se začal dívat za oponu. Za oponu naučenýho chování, vzorců a stereotypů. Občas ale přestaly dávat smysl v některých situacích, neuměly odpovídat na otázky. Například co je to mužství? Jak (ho) žít? co je vize? proč mě ta žena tak rozhodila? Jak stereotypy erodovaly, tak se ke mě dostávaly i pocity, který jsem do tý doby měl velmi silně pod kontrolou.Prošel jsem zmatkem, rozložením a naštěstí i složením. Potkal jsem a poznal spoustu mých záchranných brzd/vzorců - hodnýho kluka, pak vzorec co mi vybíral partnerky, vnitřního účetního a celou plejádu dalších vzorců ... bylo jich snad stejně jako vzorců vysokoškolský matematiky 🙂 Po prozření co je za oponou a několika letech k tomu jsem se rozhodl vytvořit komunitu chlapů, kteří na sobě chtějí taky pracovat a scházet se, díky tomu fungují Mužské kruhy v Plzni. Stejně tak asistuji na výcvicích mužské síly, účastním se výcviku průvodců Vision Questu. A čím dám tím víc poznávám kdo jsem.

Jan Čermák - Praha

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.