záznam online introvečeru z 26. 11. 2020
JE ŠTĚSTÍ BÝT MUŽEM?

 

Je štěstí být muž? Je? Je!!! Tedy může být? Nebo?

Sama otázka se může zdát divná. Je-li někdo mužem je to tak nějak fyziologicky dané. Je to (až na řídké výjimky) nezměnitelné a nedá se s tím moc dělat. Polemizovat o tom, zda by nebylo lepší být ženou nemá smysl. Zbývá tedy mužem být... takže o čem to je? 

Jde především o tom, zda to “být mužem” dokážeme žít. A zda si to dokážeme užít. Naplno a s radostí tak, aby to bylo štěstí pro nás i pro naše okolí. Variantu, že si to chceme neužít a chceme si to odtrpět rozebírat nebudeme (i když připouštím, že i to je bohužel pro někoho varianta).

Na tu první otázku tedy pak zákonitě navazuje další, druhá otázka. Co to vlastně znamená “být mužem”. Tady se už jistě začneme trochu rozcházet. Každý to může, a určitě, i vidí po svém. Každý trochu jinak.

Pro někoho být mužem znamená třeba:

 • mít ramena přes celý záda a ruce jako kdekdo stehna, nebo
 • vydělávat hodně peněz a zabezpečit rodinu, nebo
 • vydělávat hodně peněz a mít placatý auto, nebo
 • dostat do postele každou a “udělat” ji šťastnou, nebo
 • mít na ruce hodinky za ..cet tisíc, nebo
 • mít na zdi diplomy za nebo z, nebo
 • vypěstovat třešeň bez pecky
 • ...

Ale taky to může pro někoho znamenat 

 • mít šťastné, zdravé, spokojené děti a harmonický vztah,
 • uběhnout ultramaraton za polárním kruhem (v zimě),
 • žít šťastně, svobodně a divoce,
 • mít směr, vizi a disciplínu a za ní jít,
 • být druhým oporou,
 • prostě žít a být sám sebou.

Existuje celá dlouhá řada “parametrů” toho, co to může znamenat být mužem.  

A někdy k nám štěstí z toho “být mužem” nepřichází, necítíme ho, ani když se nám tyto “parametry” daří plnit a dokonce (to ještě více) ani když se je plnit nedaří.

Věc je v tom, že je dobré vědět, co to “být mužem” znamená pro nás. Čím opravdu chceme to naše “být mužem” naplnit. Ale ještě lepší (nejlepší) je vědět, co to znamená pro TEBE opravdu. Co je to TVOJE pravé pnutí, hnutí, touha. Je dobré přebrat si to. 

Někdy totiž je to naše pravé skutečně zahrabané v balastu toho co není naše. Co jsme nasbírali a vzali za své za minulé roky našeho života. Co nám kdo “nakukal” (v dobré víře, že nám to pomůže). Třeba maminka, která pro nás chce vždycky to nejlepší. Nebo tatínek, který nás chtěl motivovat k lepšímu růstu. Nebo učitelé, trenéři, manželky, šéfové, autority, reklamy,...

Revize se hodí. Když všechno falešné odpadne. Když všechno to “ne naše” oloupeme, tak nám zbyde to naše. To ono. Ta naše barva duhy. Ta naše vlastní a unikátní verze toho “být mužem”. Pak se staneme sami sebou a můžeme si konečně svobodně vybírat jak, co si od života vezmeme a co si od něj nevezmeme. Sedí to k nám nebo nesedí? My si vybíráme čemu budeme věnovat svoji energii, sílu, vůli, čas, pozornost, život…

Pak bude štěstí být mužem. Nejenom mužem (ženou), prostě člověkem. 

Pak bude štěstí být sám sebou.

Pro takovou tvojí hloubkovou revizi je tu výcvik Mužská síla. V jeho průběhu řádně provětráš všechny svoje představy, přesvědčení, programy a návyky a nastoupíš konečně na cestu k sobě. Ke své autentické, zdravější a radnější si verzi sama sebe.

Chceš-li se dozvědět víc, vyjasnit si něco o sobě nebo o výcviku, přijď na náš (aktuálně zatím onlinový) introvečer. 

Těšíme se na tebe a na tvoje otázky.

O výcviku Mužská Síla

Cesta za smyslem života, za svým posláním, za vizí, za Životem.

Mužský výcvik svou strukturou a filozofií otevírá možnost vstoupit na cestu objevování, sebepoznávání a sebe-léčení v mužském společenství. K orientaci v dnešním světě plném různých možností je potřeba jít na kost, ke skutečným pravdivým hodnotám. To vyžaduje určitý proces, postupný, soustavný, kontinuální proces. Než se cibule oloupe tak, že se dotkneme pravdy. K dosažení pokroku je třeba jít vytrvale, cílevědomě a krok po kroku.

A přesně o to právě v mužském výcviku jde – během rok a půl trvající cesty přivést muže k jejich nejvnitřnější pravdě. Prošlapat si tu cestu do vlastního chrámu srdce. K síle, k lásce, k soucitu, k rozhodnosti, sebevědomí, prosperitě, … pak už nejsou potřeba žádná slova. Prošlapat si tu cestu osobně. Prošlapat ji tak, aby už nikdy nemohla zarůst plevelem každodenní rutiny a “smrti dávno před úmrtím”.

Za posledních 9 let prošlo mužským výcvikem v Čechách, na Moravě a na Slovensku něco přes 500 mužů.

MENTOŘI intro večerů

Karel Tůma

mentor výcviku Mužská síla
karel.tuma@ktuma.cz
+420 724 613 631‬
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,….
Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc.

Vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) je doručovat…

Petr Hadač

mentor výcviku Mužská síla
info@petrhadac.com
Mé nelehké dětství a dospívání definovalo můj zápal a směr: zjistit, jak to všechno v tom lidském světě funguje. Začal jsem tam, kde to bylo nejsnazší - u starších, u vedoucích, u trenérů. Přibral jsem knihy. Až jsem po dvou dekádách prožil se vší svou vahou jednu prostou a jasnou "samozřejmost" - co znamená rčení, že "šedá je veškerá teorie a zelený je strom života". Jen akce se počítá. Praxe, fyzická zkušenost, to syrové konání. Fyzická i mentální cesta do labyrintů vlastní mysli, historie, soustavy zastaralých zákonů a omezujících, kontraproduktivních přesvědčení. Nastal nelehký přechod do skutečné dospělosti. Z nastavení "dělám, že tomu věřím" do "dělám to, čemu věřím". A proto vedu tento výcvik. Věřím mu. Od roku 2014 jsem každý jeden rok svědkem toho, jak významně pomáhá chlapům a obvykle i jejich rodinám uzdravit své vztahy, vztah k sobě a vztah ke světu - přírodě, planetě, osudu. Najít sebe, nahmatat ve své vnitřní tmě či mlze svůj vyšší potenciál a postupně ho žít víc, plněji, radostněji, odvážněji.

Jan Prokopec

mentor výcviku Mužská síla
pepinn@seznam.cz
+420 724 849 329‬
Poté co jsem sloužil 25 let jako voják z povolání jsem ve 40 letech otočil kormidlo života a působím jako mentor a facilitátor. Fascinují mne pokroky, které jsem sám získal díky výcviku „mužská síla“ a možnosti, které mi to do života přináší a rád je předávám dál. Mým mottem je: posouvat lidi dál. Ale první krok je pouze na každém z vás!

Jan Čermák

mentor a kouč
cermi39@gmail.com z
+420 724 851 823‬
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.

Zdenek Kálecký

mentor výcviku Mužská síla
Jsem člověkem, který začal vědomě se svým seberozvojem v 17ti letech. Však do místa, kde se nacházím dnes mě čekala ještě dlouhá cesta. Cesta 20 let poznání a pádů, různých období růstů a stagnací, vědění a nevědění. Mým záměrem bývalo hledání duchovních stavů, které však kvůli mému slabém spojení se zemí nevedly k opravdovému štěstí. V práci se mi sice dařilo, ale v běžném životě bych se nenazval dobře použitelným. Start nové éry mého života nastal rokem 2017, kdy jsem dosáhl 34 let. V toto roce se mi narodilo mé první plánované dítě, začal jsem pro naši rodinu rekonstruovat dům a zároveň jsem vstoupil do výcviku Mužská síla. Byl to nový začátek a proces který mě čekal, nebyl vůbec jednoduchý. Otcem jsem byl poprvé, se zednickými pracemi jsem neměl žádné zkušenosti a do výcviku jsem vstoupil s mnoha tématy ke zpracování. Mužský výcvik probíhá velmi podobně jako rekonstrukce mého domu. Nejprve, abych pochopil, jak byl dům postaven, jsem ho musel očistit až na samotné zdivo. Bylo třeba zajistit vodu a elektřinu. Poté bylo třeba základní torzo zpevnit, zestabilnit ocelí a betonem tak, aby staticky vyhovoval a já měl jistotu, že až se do domu s rodinou nastěhujeme, budeme všichni cítit jistotu a bezpečí. Až poté mohla přijít nová střecha, která zajistila, že do domu nebude pršet. Následně podlahy, rozvody, příčky a jednotlivá vybavení. Jsem velmi vděčný za tyto zkušenosti, které vedly k pochopení řádu určitých věcí. I výcvik Mužská síla je podroben podobnému jasně danému řádu, díky němuž z něj vycházejí muži mnohem lépe připravenější a vybavenější na další cestu životem. Být součástí těchto změn v mužských životech mě naplňuje obrovským smyslem. Proto se cítím požehnán, že jsem se mohl ujmout vedení mužských kruhů a výcviku Mužská síla.