MUŽSKÝ VEČERNÍ KRUH

PRAHA - 26. června 2018 
Téma: HRANICE

Mužská síla potřebuje pravidelné „tankování“ neboli doplňování. To se může dít skrze mužské společenství, kde panuje bezpečí, důvěra a vzájemný respekt.

"Mužský kruh mi umožňuje setkávat se se sebou jako nikde jinde, bez vytáček, v bezpečí, v respektujícím a podporujícím mužským prostředí. Je pro mě místem inspirace a tankování mužský energie. Často zjišťuju, že určité problémy neřeším sám, a to přináší úlevu, uvědomění a léčení." (napsal o mužském kruhu Filip).

Zveme Tě k účasti na otevřených večerních setkáních v mužském kruhu.

V mužském kruhu jsme inspirováni způsobem sdílení zvaným council/poradní kruh. Council/Poradní kruh je upřímné sdílení a naslouchání, otevřené sebe vyjádření bez strachu a masek.V atmosféře maximálního respektu, důvěry a empatie a přijetí každého účastníka takovým jaký je přináší velmi ozdravný efekt pro mužskou psychiku. Kromě sdílení se pracuje i s cvičeními a aktivitami, které se osvědčily jako zdroj sebepoznání a léčení.

Každý z nás určitě někdy navštívil hrad a viděl jeho zdi, každý dům má svůj plot, každý objekt (fabrika) svoji hranici, obraný perimetr, jak říkají vojáci. A přirozeně jsme vychováni, že tyto hranice se nepřekračují a pokud ano, chováme se tam tak jak je požadováno. Přijdeme do hotelu, do banky, je tam recepce. První dotaz: co chcete? A my jako návštěva se chováme slušně, v souladu s pravidly......nebo jsme vyvedeni.

Překračujeme hranice státu a musíme ukázat pas....a mnohdy zdůvodnit co tam chceme dělat. Máte peníze? Máte ubytování?..... Přijde nám to jako samozřejmé nebo skřípáme zuby, ale rozhodně tyto hranice respektujeme.

Pokud přelezeme plot, přiběhne pes a máme problém - náš problém.

Ale zatímco respektujeme hranice budov, států a organizací, jak to máme mi sami? Jak si hlídáme ty svoje?

Položíme si tyto otázky:

Kde je náš pes, co hlídá. Vrčí a kouše, nebo sedí v koutě a chrápe?
Jak se jmenuje a kde bydlí?
Jaký má úkol?
Proč nedáme nikomu klíče od svého bytu, ale hranice si mnohdy neuhlídáme?
Koho necháme ubližovat nám a opakovaně překračovat naše hranice? Naši mámu, tátu? Ženu? Šéfa? "Zlého souseda"? Nejlepšího kamaráda?
Čeho se bojíme, že neřekneme "NE! STOP!"?

Druhým, neméně závažným aspektem tohoto našeho chování je skutečnost, že ten, kdo si nehlídá svoje VLASTNÍ hranice, nerespektuje v jiném případě ty CIZÍ!!!

Provedeme si několik fyzických cvičení na stanovování hranic, dotkneme se trošku teorie a pořádně posdílíme :o)

Toť téma na poslední předprázdninový kruh.

Těším se na Vás a Vaše sdílení.


Kruhy vedou Martin Šafránek, Jan Čermák a Jan Prokopec

Jan Prokopec
Jan Prokopec
facilitátor mužského kruhu

Jsem chlap, který se stále učí a chodí do školy života. V 35 jsem zjistil, že spoustu věcí mám ne úplně dobře nastavenou, tak to 6 rokem úspěšně přepisuji své staré zákony. Mým mottem je „posouvat lidi dál“. Na kruzích se snažím dosáhnout maximální otevřenosti, respektu a úcty. Což umožňuje slyšet naše příběhy a být autentičtí, jak k druhým, tak k sobě. To je pro mně ta největší hodnota, která mi pomáhá poznat a přijmou mně samotného jaký jsem a zároveň mi umožňuje naplno žít můj potenciál. Jsem absolvent a mnohonásobný asistent výcviku Mužská síla v Čechách.


PŘIJĎ, UVIDÍŠ, POZNÁŠ...

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

KDY? kruhy začínají v 18:30
(sraz v 18:20) končí cca v 21:30.
Aktuální termín 26. 6. 2018

KDE? Centrum Equilibré, Orelská 741/11, Praha 10 - Vršovice, odkaz na mapu ZDE

CENA: 250 Kč (platí se hotově na místě).

Kontakty:

Jan Čermák
e-mail: cermi39@gmail.com
Martin  Šafránek
e-mail: martin.safranek@gmail.com
Jan Prokopec, tel.724 849 329,
e-mail: pepinn@seznam cz

Přihlášení: Přihlášení na kruh je snadné a povinné, jde o tvůj závazek vůči ostatním mužům a organizátorům.

Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...

Martin Houdek

Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.

Václav Němeček

Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.

Michal Filip

Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.

Jaromír Rous

Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.

Pavel Salač

Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.

Kamil Houška

Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.

Andy

Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"

Marcel Jakubovie

V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.

Honza

Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.

Josef Raba

Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.

Jindřich Pergler

Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀

Miloš Habán

"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."

Michal

Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...

Jan

DALŠÍ NAŠE AKCE