MUŽSKÝ KRUH - PRAHA (Plechárna, Černý Most)

KRUH je místo, kde můžeš zakotvit..

Kruh je jako přístav pro lidi. V tomhle případě pro muže... 

My lidé, jako ty lodě, plujeme oceánem Života, někdo mořem, někdo jen po jezeru, někdo objevuje dálky a někdo se moc nevzdaluje od pobřeží… a přitom plutí, používání lodí, při tom žití se ty naše lodě opotřebovávají. Zásoby se spotřebovávají. Posádka se unavuje… Někoho porouchá náhlá bouře, někoho srážka s jinou lodí, někoho zima/vedro, někdo obroste korýšem, někomu dojde jídlo…
To si určitě dovedete představit.

No prostě každá loď čas od času potřebuje do přístavu. Nebo na nějaké místo, kde se opraví to rozbité, kde se doplní zásoby, palivo. Kde si posádka odpočine a najde chuť na nové dobrodružství. Spolu můžeme tu loď opravit, přizpůsobit a připravit pro příští cestu, vytunit ji, aktualizovat. Můžeme naplánovat trasu kudy ta která konkrétní loď může dál plout (znáte to, jedne jednou vyrazil zkratkou pro koření a přivezl zlato a objevil cestu na Nový kontinent).

Přístav je prostě přístav.
Můžeš v něm zakotvit, zrelaxovat, nabrat sílu a pak zase vyrazit na další cestu. Za dalším dobrodružstvím, na další plavbu. 

A k tomu lodě jsou - k plavbám.

Lodě plují a přistav tu je pro ně, když ho potřebují.
Přístav tu je, když budeš potřebovat. 
Přístavy tu jsou.

Chceš být informován o akcích a setkáních tohoto regionálního kruhu?

Chceš také dostávat informace o akcích a výcvicích Mužského kruhu ČR?*

Pravidelné setkávání v otevřeném a bezpečném prostředí mužském kruhu je pro mě léčivé, inspirující a osvobozující. Dodává mi sílu do každodenního života v realitě. Tak jako tankujete svá auta u benzínových stanic, chodíme tankovat energii a sílu do mužských kruhů, aby nám motor dobře jel.

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

KDY
KDE

Plechárna Černý Most
Bryksova 1002 / 20, 198 00
Praha 14
Malý sál (do kavárny, za bar a nahoru po schodech)

CENA

Příspěvek na organizaci 400,- Kč (platí se na místě)

KONTAKT

Karel Tůma
tel.: 724 613 631
e-mail: karel.tuma@ktuma.cz

Kruhy vede Karel Tůma

Karel Tůma

Žiju normální, běžný, skoro obyčejný život a to nutně přináší výzvy, úspěchy, vzlety ale i pády a kreše a z nich nové další poučení…a tak dokola. Inu zkušenost..
Mám ženu, dvě dcery, rodiče, sousedy, zahradu… tedy přesněji jsem v nějakých rolích. To určitě znáte a víte jak se to umí větvit a zesložiťovat, tak nějak samovolně. Hmota si prostě říká o pozornost a nikdo z nás toho není v této realitě ušetřen.
Žití mého života, v celé jeho komplexnosti, je samo o sobě je dost dobrý tréninkový polygon pro ověření si všeho, co o Životě a Světu chápu. Moje práce, „profese“, i když nejvíc se mi líbí slovo poslání (byl jsem poslán) průvodce, mentora,.. přináší další a další impulzy dál zkoumat. Všechno toto nasbírané a zkoumané formuje a propisuje se do všeho. Ahá, „všechno souvisí se vším“, kdo by to byl řekl? I do partnerství, i do rodičovství a samozřejmě i do toho mého „poslání“.
Ať už facilituji kruhy, vedu nějaký výcvik, nějakou individuální „zakázku“ nebo se jen prostě s někým potkám, vždy se snažím o něco, co by šlo označit slovem „přístav“. Ono to slovo vyvolá v každém nějakou jinou představu, jako každé slovo a tak si to říká o upřesnění, rozšíření...
Jiné přesnější slovo , které by charakterizovalo základní kvalitu kruhu se mnou ale zatím nemám…můžeme to zkusit: přijetí, laskavost, bezpečné místo, útočiště,…ne.
Slovo “přístav“ se mi líbí nejvíc.

PŘIJĎ, UVIDÍŠ, POZNÁŠ...

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...
Martin Houdek
Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.
Václav Němeček
Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.
Michal Filip
Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.
Jaromír Rous
Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.
Pavel Salač
Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.
Kamil Houška
Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.
Andy
Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"
Marcel Jakubovie
V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.
Honza
Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.
Josef Raba
Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.
Jindřich Pergler
Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀
Miloš Habán
"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."
Michal
Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...
Jan