MUŽSKÝ KRUH ZLÍN

KRUH - místo, kde má příběh každého muže svůj čas a prostor.

Je to místo setkání s lidskostí a prozkoumání vztahu k tomu, co se objevuje v našem životě i tady a teď.

Moudří sedí v kruhu. V kruhu kolem posvátného ohně. Od věků do věků. Protože vědí. Vědí, že se svým sdílením navzájem inspirují.

I ty se přijď inspirovat. A nechat svým příběhem inspirovat druhé. Nechat ze sebe zaznít, co má být vypovězeno, co potřebuje ven. A nechat se dotknout příběhy ostatních.

Mužský kruh je veden formou sdílení zvanou council/poradní kruh. Je to upřímné sdílení a naslouchání, otevřené sebevyjádření bez strachu a masek, bez potřeby dokázat a ukázat se. V bezpečné atmosféře důvěry a respektu, empatie a přijetí každého účastníka takovým, jaký je. Dodá sílu do každodenního života v realitě. Tak jako tankujete auta, natankujte mužskou energii.

Téma nebývá dané, ale obecně by znělo: Co je pro Tebe teď (v předpřítomném čase) aktuální ve vnějším nebo vnitřním světě. Tedy je aktuální z pozice tady a teď, ale často je to větší příběh s přesahem do nedávné minulosti. Téma kruhu mnohdy přirozeně vyplyne, jak si každý přinese to své.

Atmosféru jistě podporuje i místo našeho setkávání – cestovatelský salónek Hanzelky a Zikmunda ve velkokavárně Gulliver. A za příznivého počasí venkovní prostředí u ohně – oblíbili jsme si Chlumecké rybníky ve Zlíně-Loukách. Tam přidáváme i různé fyzické aktivity, podle chuti.

V případě nízké účasti se kruh koná také a je o to více experimentální a výživný.

Pokud máš zájem chodit na mužské kruhy ve Zlíně, tak přes formulář níže nám poskytni své kontakty. O konání kruhu tě budeme informovat e-mailem.

Chceš být informován o akcích a setkáních tohoto regionálního kruhu?

Chceš také dostávat informace o akcích a výcvicích Mužského kruhu ČR?*

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

KDY

viz FB stránky mužského kruhu Zlín – obecně některý Čt (Út) v poslední dekádě daného měsíce od 18.00 do 20.30, opět od ledna 2024

KDE

Velkokavárna Gulliver, budova polikliniky na tř. T. Bati 3705, Zlín – cestovatelský salónek Hanzelky a Zikmunda.
Za příznivého počasí venku u ohně.

CENA

Příspěvek na organizaci dobrovolný (platí se na místě)

KONTAKT

Jiří Koutský
tel.: 603 22 94 54
e-mail: jiri_koutsky@centrum.cz

Kruhy vede Jiří Koutský

Jiří Koutský

Prodavač, masér, nádeník, inženýr. Takový technik se zájmy sociologa a duší romantika. Má cesta by mohla být jednoduchá, ale to bych nesměl být tak přemýšlivý a hloubavý. A asi by mě ani nebavila. Osobní rozvoj - sebepoznání - mi dává příležitost víc se poznat (nepřekvapivě), otevřít, něco změnit, něco přijmout. Jedním z takových míst jsou mužské kruhy. Místo, kde mám svůj čas a prostor na sdílení, skrze příběhy mohu vidět, že tamta nedokonalost, tamten strach, není jen moje, je běžná, lidská, člověčí. Najednou se o tom dá mluvit, sundávat masky chlapáctví a bezchybnosti. Protože ve Zlíně byly přerušené a chyběly mi, rozhodl jsem se vzít pokračování přerušené tradice na sebe. Kromě toho, že mně samotnému vedení mužských kruhů hodně dává, těší mě vytvářet takový prostor pro druhé. Nechat nejen zaznít jak se zrovna máš, ale i ten větší příběh za tím schovaný. Vždycky pro mě bylo jednodušší spíš naslouchat, a to i bez souzení, s porozuměním. Kdysi i ze strachu, teď ze zájmu. Zároveň mi v tom pomáhá, jak sám poznávám své vlastní skryté motivace.
Jirka.

PŘIJĎ, UVIDÍŠ, POZNÁŠ...

Děkujeme vám za peníze, které platíte za naše akce. Pomáhají nám dále rozvíjet a rozšiřovat naši vizi.

Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...
Martin Houdek
Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.
Václav Němeček
Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.
Michal Filip
Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.
Jaromír Rous
Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.
Pavel Salač
Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.
Kamil Houška
Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.
Andy
Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"
Marcel Jakubovie
V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.
Honza
Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.
Josef Raba
Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.
Jindřich Pergler
Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀
Miloš Habán
"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."
Michal
Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...
Jan