Webinář
S hodným klukem v posteli (a ve vztahu)

17. 9. v 19.00 online (zoom)
s Martinem Šinalem a Janem Čermákem

S hodným klukem v posteli (a ve vztahu)

 

drtivá většina mužů, které potkávám, chce v partnerském vztahu prožívat lásku, přijetí, blízkost a bezpečí. 

A přesně tomuhle „hodným kluků“, tedy mužům, kteří jsou postižení syndromem hodného kluka, tenhle syndrom brání. 

Ptáš se, jak se syndrom hodného kluka může projevovat v tvém partnerství?

Dovol mi prosím položit ti pár otázek. 

Bojíš se říkat své partnerce, co cítíš, co si myslíš nebo co chceš? 

Obáváš se, jak to přijme, zda ji to nebude bolet, zda tě neopustí?

Tak mlčíš, mlžíš, říkáš, že nevíš, když víš? 

 

Pokud jsi odpověděl na tyhle otázky ANO, tak tě zvu k tomu, abys pokračoval ve čtení. 

Když ta blízkost není možná v komunikaci, tak mnoho mužů se snaží svou potřebu naplnit ve fyzickém kontaktu a při milování. 

Tam totiž tu blízkost, lásku, přijetí a bezpečí můžou aspoň chvilku prožívat. 

A co ten syndrom?

Dovol mi další otázky:

Co všechno jsi ochotný udělat pro to, aby se s tebou partnerka pomilovala? 

A co cítíš, když to neklapne?

Tipnu si odpovědi. První je „Hodně.“ nebo „První poslední.”, a druhá je „Hněv, naštvání nebo nasrání.“ 

To je taky kus tohohle syndromu. 

Když dáš dohromady tenhle kus s tím předchozím, tak ti vyjde, že muži se syndromem hodného kluka jsou jen výjimečně spokojení se svým milostným životem a zcela výjimečně jsou schopní o tom se svou partnerkou mluvit. 

Pokud nepočítáš občasné výbuchy hněvu, při kterých jsou „hodní kluci“ chvilku pravdiví a současně při nich je absolutní minimum blízkosti, lásky, bezpečí nebo přijetí. 

Kudy z toho ven?

Pokud jsi se kvůli své nespokojenosti ve vztahu rozešel a vrhl se do vztahu s novou ženou, tak jsi asi zjistil, že i ten nový vztah po nějaké době zapadl do vyjetých kolejí a ty se zase cítíš tak, jak si se cítil v tom předchozím. 

Jiné řešení jako milenka, pornografie po večerech v tajnosti…No, je to aspoň něco. Ale co tvoje potřeba prožívat lásku, přijetí, blízkost a bezpečí s tou ženou, kterou miluješ? Je naplněná?

Troufnu si říct, že ne. 

A ještě jeden úhel pohledu. A dvě poslední otázky. 

S kolika muži můžeš otevřeně mluvit o tom, jak to ve svém vztahu máš, co cítíš a co prožíváš? S kolika muži cítíš dost bezpečí o tom mluvit a nemáš po vašem rozhovoru pocit, že jsi měl radši držet jazyk za zuby?

Pokud to znáš a už tě to štve a jsi unavený z toho, že tě to štve a že jsi z toho unavený, tak možná toužíš po změně. 

K té tě zvu. 

K tomu, abys objevil, že v tom nejsi sám. 

K tomu, abys zjistil, že existuje Mužský kruh, kde je bezpečné být takový, jaký jsi. Říkat to, co si myslíš, jak to máš v životě a co cítíš (i že zatím nic necítíš).

K tomu, abys zjistil, že když to jde mezi muži v mužském kruhu, tak že to jde i v životě. 

A pokud víš, že chceš změnu, tak se na cestu k ní rovnou může vydat, v Praze, Plzni a Brně jsou otevřené výcviky Přestaň být hodným klukem, které co nevidět začínají. 

O tom, jak to mají muži se syndromem hodného kluka ve svém partnerském vztahu a v milostném životě i o tomhle výcviku se můžeš dozvědět víc na webináři S hodným klukem v posteli (a ve vztahu), kde potkáš mě a Martina Šinala, mentora výcviku Přestaň být hodným klukem v Plzni.  

Koná se v neděli 17. září od 19.00. Záznam bude a raději přijď osobně, abys se mohl zeptat na to, co tě zajímá. 

Těším se na viděnou, 

Jan Čermák

Mentor Mužského kruhu

P. S.: Ptáš se, proč o tom tolik vím? Jsem hodný kluk v převýchově. Mluvím z vlastní zkušenosti. Už mi věříš, že v tom nejsi sám? 

 

 

Pokud tě téma webinář volá, zaregistruj se prosím.

 

Přihláška

Průvodci výcviky

Výcviky vedou zkušení a vyškolení mentoři mužského kruhu a koučové, kteří pracují s muži a pro muže a jejich osobní rozvoj již několik let, provedli a zrealizovali desítky seminářů a výcviků, on-line konferencí.

Jan Čermák - Praha

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.

Martin Šinal - Plzeň

mentor a kouč
Je to několik let co jsem se začal dívat za oponu. Za oponu naučenýho chování, vzorců a stereotypů. Občas ale přestaly dávat smysl v některých situacích, neuměly odpovídat na otázky. Například co je to mužství? Jak (ho) žít? co je vize? proč mě ta žena tak rozhodila? Jak stereotypy erodovaly, tak se ke mě dostávaly i pocity, který jsem do tý doby měl velmi silně pod kontrolou.Prošel jsem zmatkem, rozložením a naštěstí i složením. Potkal jsem a poznal spoustu mých záchranných brzd/vzorců - hodnýho kluka, pak vzorec co mi vybíral partnerky, vnitřního účetního a celou plejádu dalších vzorců ... bylo jich snad stejně jako vzorců vysokoškolský matematiky 🙂 Po prozření co je za oponou a několika letech k tomu jsem se rozhodl vytvořit komunitu chlapů, kteří na sobě chtějí taky pracovat a scházet se, díky tomu fungují Mužské kruhy v Plzni. Stejně tak asistuji na výcvicích mužské síly, účastním se výcviku průvodců Vision Questu. A čím dám tím víc poznávám kdo jsem.