Webinář
SYNDROM HODNÉHO KLUKA
... a jak se z něj vysvobodit?

Potvrzujeme vaše místo na webináři 22. 6. 2023.

 

V mezičase můžete shlédnou záznam webináře z 4. 6. s Janem Čermákem a Karlem Tůmou (níže)

záznam on-line webináře

ze dne 4. 6. 2023

Co to je syndrom hodného kluka?
Jak je možné, že je normalizovaný a postihuje naprostou většinu mužů?
Podle čeho poznám, že se týká i mě? Jaké jsou jeho příznaky?
Jak se z něj vysvobodit?

O tom mluvíme bezplatném webináři (4. června)

Z webináře pořídíme záznam, který pošleme všem zaregistrovaným.

Těšíme se na viděnou,

Karel Tůma a Jan Čermák
Mentoři Mužského kruhu

Co je špatného na tom být hodný? 

To je nejčastější otázka, kterou dostáváme, když o hodnochlapectví nebo syndromu hodného kluka mluvíme nebo píšeme. 

O syndromu hodného kluka mluvíme tehdy, když jsme v naší dobrotivosti, laskavosti a hodnosti zamrzli. Ať už jen v nějaké oblasti našeho života či ve všech. 

Když děláme vždy a za každých okolností to, co po nás ostatní chtějí. Kdy neumíme otevřeně říct, co si myslíme, co cítíme a co potřebujeme.  

Tehdy, když se neumíme chovat jiným způsobem či prožíváme velký strach ohledně toho, že bychom se jinak chovali. 

Protože to neumíme jinak a kvůli našemu strachu, jsme hodní i v situacích, kdy “hodní” být nechceme. A s odstupem času si to vyčítáme.

Naše dobrota a hodnost pak není o autentické laskavosti. Je přetvářkou, která je v rozporu s námi samotnými, jde proti našim potřebám, emocím a pocitům. A obvykle se ohledně toho necítíme dobře a chceme to jinak.  

Nejvíce se projevuje tenhle syndrom ve vztazích s našimi blízkými či ve vztazích s někým, kdo je vůči nám v pozici autority. 

Obvyklými příznaky tohoto syndromu jsou:

  • to, že neumíme druhým říci ne, dost nebo stop,
  • to, že neumíme otevřeně mluvit o svých potřebách a vyjednávat jejich naplnění,
  • to, že neumíme být pravdiví, otevření, autentičtí, mluvit o svých pocitech a emocích,
  • potřebujeme být neustále ubezpečování slovy či činy o tom, že jsme v pořádku, v právu, oblíbení nebo milovaní,
  • to, že se vyhýbáme za každou cenu konfliktu,
  • to, prožíváme v situacích uvedených výše strach z toho, že bychom se chovali jinak, a současně si to moc přejeme.

Takové chování a prožívání má mnoho zásadních následků. Zmíním dva, na webináři budeme mluvit o dalších.  

První je, že nežijeme život, který chceme žít. Bez hranic, bez vyjadřování našich potřeb, žijeme život, kteří pro nás chtějí ostatní. 

Druhý je, že nemáme a nemůžeme mít hluboké a blízké vztah. Protože ostatní lidé se mohou vztahovat maximálně k naší masce. Ale to z nás, co je za touto maskou, neznají a tedy se nemohou vztahovat.  

Na webináři se podíváme, jak tenhle syndrom vzniká a proč se týká naprosté většiny mužů (v podobě syndrom hodné holky i žen). Podíváme se na to, proč tenhle syndrom stojí naprosté většině mužů v jejich cestě k životu a vztahům, ve kterých by chtěli žít. A jak z toho ven. Dáme také prostor vašim dotazům. 

Těšíme se na viděnou

- Jan Čermák a Karel Tůma
Mentoři Mužského kruhu

O Výcviku "Přestaň být hodným klukem"

Jak se vysvobodit ze syndromu hodného kluka a žít pravdivý, naplněný a smysluplný mužský, partnerský, rodinný, pracovní život
aneb
Jak uzdravit svou mužskou sílu

Transformační výcvik vedený mentory mužského kruhu, který vás posune ke zdravé mužské síle vnitřní svobodě a pravdivosti a definitivně změní váš život.

Průvodci výcviku

Výcviky vedou zkušení a vyškolení mentoři mužského kruhu a koučové, kteří pracují s muži a pro muže a jejich osobní rozvoj již několik let, provedli a zrealizovali desítky seminářů a výcviků, on-line konferencí.

Jan Prokopec - Praha, běh 1

mentor a průvodce
Poté co jsem sloužil 25 let jako voják z povolání jsem ve 40 letech otočil kormidlo života a působím jako mentor a facilitátor. Fascinují mne pokroky, které jsem sám získal díky výcviku „mužská síla“ a možnosti, které mi to do života přináší a rád je předávám dál. Mým mottem je: posouvat lidi dál. Ale první krok je pouze na každém z vás!

Jan Čermák - Praha, běh 1

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.
Co ti dala účast ve výcviku mužského kruhu?
Účast na výcviku mi dala pohlédnout pod další vrstvu mého vnitřního muže, jeho soužití s vnitřní ženou a dítětem.

Co ti dává mužský kruh pro tvůj život?

Dostal jsem dar, začal jsem žít a prožívat mého muže, cítit ho, dostal jsem sílu kruhu a mých předků...
Martin Houdek
Co mi to dalo a dává?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.
Václav Němeček
Co mi to dalo?

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.
Michal Filip
Co mi to dalo?

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.
Jaromír Rous
Co mi to dalo?

Pro mě celý proces hledání vize znamenal větší uvědomění si toho, kdo jsem, jaký jsem a kam bych měl směřovat. Samotný vision quest byl pro mě začátkem cesty a ne jejím cílem. Teď vím, že je možné a usiluji o to, abych každý můj každý den žil vědoměji, každé rozhodnutí dělal s nějakým záměrem a každý okamžik mého života měl nějaký smysl. Sílu a moudrost k tomu jsem v průběhu kurzu čerpal z mužského kruhu.
Pavel Salač
Díky výcviku jsem se dozvěděl zase více o sobě. O svém vnitřním světě i o svých pohledech na ten vnější. V Mužskému kruhu jsem získal konkrétní představu o tom, na čem mohu a musím u sebe pracovat. Navíc cítím úlevu, radost a příval energie díky sdílení mezi chlapama, kteří si vzájemně dávají podporu a úctu. To v mém životě do té doby téměř úplně scházelo. Dříve jsem si musel dodávat hodně odvahy, abych si dovolil být sám sebou. Dnes je pro mě má přirozenost základní věc, ze které vše vychází.
Kamil Houška
Zdeňku, díky moc za Tvoju silu a múdrosť, ktorú nám dávaš. A za inšpiráciu. Je to veľká sila. Som moc rád, že sa môžem od Teba učiť.
Andy
Mužský kruh? "Nejzásadnější investice mého života - investice do vlastní svobody a pochopení že mužská síla nejsou jen svaly - ahou!"
Marcel Jakubovie
V mužském kruhu znovu a znovu prožívám nádherný pocit sounáležitosti s ostatními muži, který je pro mě zdrojem energie, poznání a klidu. Jsem díky výcviku Mužská síla více sám sebou a čím dál tím méně se snažím být někým, koho by ze mě chtěla mít partnerka, děti, rodiče, brácha, šéf, autoři knih o osobním rozvoji nebo článků v módních časopisech pro muže nebo ženy.
Honza
Mužský kruh mě ukázal rozdíl mezi pravdou a pravdivostí, především s pravdivostí sám k sobě.
Josef Raba
Mámza sebou více kurzů týkajících se mužské stránky, tenhle je za mě opravdu hodněintenzivní. Sdílení v bezpečném prostředí mužského kruhu pro mě má obrovskousílu, jednak v tom být vyslyšen a také v tom slyšet příběhy druhých. Projít sivšemi možnými tématy s hromadou dalších chlapů mi pomohlo přijmout svoje stínya chyby, opustit některé věci, které mi už nesloužily, víc se o sobě dozvědět,přijmout svou životní cestu a být pravdivější sám k sobě. A díky tomu se midaří být klidnější, otevřenější a pravdivější i ke světu a lidem okolo mě.
Jindřich Pergler
Ahoj, velké odhodlání a zjištění že ne všechny starosti, a trable jsu tak těžké jak si myslíme. Více se zaměřit do Nitra sebe, více se vnímat v čem je mi fajn. Zvládnout se dá moc, ale s klidem to jde lépe.😀
Miloš Habán
"... do kruhu vchází chlapec, z kruhu vychází muž..."
Michal
Výcvik mi dal (dává) jedinečnou zkušenost dotknout se sebe sama v nejpravdivější možný současný podobě. Zároveň mi pomáhá odhalit, kým jsem byl, kým mohu být, otevírá zapomenuté stránky, zaceluje rány, inspiruje, chladí, hřeje, hořkne, sládne... Vlastně dělá přesně to, o čem hovoříš ve svém promo videu: Nedělá život jednodušším, ale barevnějším. Co tomu dáváš Ty víš asi nejlépe sám, za sebe mohu říct, že jsi pro mě něco jako základní kostička lega - přesně zapadáš do celku, žádná stavba se bez Tebe neobejde, přitom ale nevyčníváš a věříš v sílu všech, kteří stojí okolo Tebe. Za to (a nejen to) si Tě moc vážím. Výcvik bych doporučil zcela jednoduše všem chlapům, kteří čtou tyto řádky. Není náhoda, že je čtete tady a teď. Nejspíš někde uvnitř slyšíte volání, stejně jako jsem ho vloni slyšel já...
Jan