Webinář
3 důvody proč hodní kluci mají vztahy se ženami na prd
... a jak to změnit?

28. 2. v 19.00, online (zoom)
s Karlem Tůmou a Janem Čermákem

Tři důvody proč mají “hodní kluci” vztahy se ženami na prd
a jak to změnit?

 

Drtivá většina mužů, které potkávám, chce v partnerském vztahu prožívat lásku, přijetí, blízkost a bezpečí. 

A přesně tomuhle „hodným kluků“, tedy mužům, kteří jsou postižení syndromem hodného kluka, tenhle syndrom brání. 

Ptáš se, jak se syndrom hodného kluka může projevovat v tvém partnerství?

Dovol mi prosím položit ti pár otázek. 

Cítíš se odpovědný za to, že tvá žena s tebou bude šťastná?

Bojíš se říkat své partnerce, co cítíš, co si myslíš nebo co chceš? 

Obáváš se, jak to přijme, zda ji to nebude bolet, zda tě neopustí?

Tak mlčíš, mlžíš, říkáš, že nevíš, když víš? 

 

Pokud jsi odpověděl na tyhle otázky ANO, tak tě zvu k tomu, abys pokračoval ve čtení. Když ta blízkost není možná v komunikaci, tak mnoho mužů se snaží svou potřebu naplnit ve fyzickém kontaktu a při milování. 

Tam totiž tu blízkost, lásku, přijetí a bezpečí můžeme aspoň chvilku prožívat. 

A jak to souvisí s tím syndromem?

Dovol mi další otázky:

Co všechno jsi ochotný udělat pro to, aby se s tebou partnerka pomilovala? 

A co cítíš, když to neklapne?

Tipnu si odpovědi. První je „Hodně.“ nebo „První poslední.”, a druhá je „Hněv, naštvání nebo nasrání.“ 

To je taky kus tohohle syndromu. 

Když dáš dohromady tenhle kus s tím předchozím, tak ti vyjde, že muži se syndromem hodného kluka jsou jen výjimečně spokojení se svým vztahovým a milostným životem a zcela výjimečně jsou schopní o tom se svou partnerkou mluvit. 

Otevřenost se objevuje téměř výhradně při občasných hádkách, kdy ta pravdivost a ta nespokojenost vyhřezne nekontrolovaně ven.  A tom je absolutní minimum jakékoliv blízkosti, lásky, bezpečí nebo přijetí. 

Kudy z toho ven?

Pokud jsi se kvůli své nespokojenosti ve vztahu rozešel a vrhl se do vztahu s novou ženou, tak jsi asi zjistil, že i ten nový vztah po nějaké době zapadl do vyjetých kolejí a ty se zase cítíš tak, jak si se cítil v tom předchozím. 

Jiné řešení jako milenka, pornografie po večerech v tajnosti…No, je to aspoň něco. Ale co tvoje potřeba prožívat lásku, přijetí, blízkost a bezpečí s tou ženou, kterou miluješ? Je naplněná?

Troufnu si říct, že ne. 

Co za tím je? Jak z toho ven?

O tom budeme mluvit s Karlem Tůmou na webináři Tři důvody proč mají “hodní kluci” vztahy se ženami na prd a jak to změnit?, který se koná 28. února od 19.00 do 20.30.

Záznam bude a současně pokud se chceš na něco zeptat, bude lepší, když se připojíš. 

 

Těšíme se na viděnou, 

Jan Čermák a Karel Tůma

Mentoři Mužského kruhu

P. S.: Ptáš se, proč o tom tolik víme? Byli jsme průvodci desítek mužů, kteří se syndromem hodného kluka potýkali. A sami jsme hodní kluci v převýchově. Mluvíme ze zkušenosti naší vlastí i na základě příběhů mnoha dalších mužů. A naše zkušenost říká, že cesta ven EXISTUJE. 

 

Pokud tě téma webinář volá, zaregistruj se prosím.

 

Přihláška

Průvodci výcviky

Výcviky vedou zkušení a vyškolení mentoři mužského kruhu a koučové, kteří pracují s muži a pro muže a jejich osobní rozvoj již několik let, provedli a zrealizovali desítky seminářů a výcviků, on-line konferencí.

Karel Tůma - Praha

mentor, průvodce výcviky
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,…. Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc. A vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) ale je doručovat…

Jan Čermák - Praha

mentor a kouč
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí, vystudovaný ekonom, personalista, kouč a facilitátor mužských kruhů. Prvních třicet let jsem svůj život žil a táhnul hlavou. Se svým srdcem jsem byl jen málo ve spojení. Na cestu k němu jsem se vydal díky narození mé dcery. Cesta vedla přes terapii, rodinné konstelace, kineziologii, a zavedla mě až do výcviku Mužská síla. Zjistil jsem, že mužský kruh je místo, kam patřím. Místo, kde jsem doma. Věřím, že každý člověk se narodil, aby byl králem v království svého vlastního života. Věřím, že každý umí překonat těžkosti a výzvy, se kterými se v životě potýká. Stačí nám vytvořit podmínky a prostor pro nalezení vlastního osobitého způsobu, jak žít svůj život. Stačí někdo, kdo nás vidí, věří v nás, respektuje nás a podporuje takové, jací jsme. Stačí najít tuhle osobu sám v sobě. Já jsem tenhle dar v mužském kruhu dostal a cítím volání tenhle dar předávat dále.