Jaký je to „v průběhu“ ???

S laskavým svolením jednoho z účastníků výcviku Mužská síla zveřejňuji kousek z jeho sdílení.
Děkuji za to svolení.

Je to totiž asi nejlepší odpověď, na otázku (která mi přišla po messengeru) “co tak běžně prožívají muži, kteří v tom výcviku jsou?”. Ta otázka je (nejspíš) o tom, zda je to snesitelné, zvládnutelné,… 

Jestli to moc nebolí, ten výcvik? – No někdy jo. 
Jaké změny v průběhu výcviku probíhají a jak je účastnící prožívají? – No různě. 

Posuďte sami:

…vyjadřování potřeb a to, že jasněji dávám najevo, co chci a co ne, co je pro mě důležitý a čím se nechci zaobírat, samozřejmě přineslo své důsledky – ve vztahu se ženou už to není ta pohoda, klid a neustálý vyhovování si a hledání způsobů jak se nedotknout, nenarazit na sebe. Je to teď mnohem konfliktnější, upřímnější – občas hádka, občas se pošleme někam, občas se žena urazí. Zatím jsme se vždycky zase smířili a já už bych neměnil – i za cenu, že na sebe ve svých potřebách a nárocích narazíme nějak fatálně a povede to k rozchodu. Přiznám se že jsem na svý ženě asi do jistý míry závislej a rozchod jsem si nikdy nedokázal/nechtěl představit. Teď se to asi postupně mění. Ale jak můžu bejt víc u sebe a nemusím se furt kontrolovat abych se ženy (ale i dětí) nedotkl, přichází takovej dobrej pocit, asi se mi nějak svobodněji dýchá, mám dojem že se můžu víc narovnat, víc se cítit, že nemusím tolik problematizovat to že a jak jsem. 

A efekty samozřejmě vidím i u ženy (jinak podobně přizpůsobivé a úzkostné jako já). Víc si říká o to, co potřebuje. Míň mě šetří. Odjela několikrát na delší dobu a spolehla se, že to s našima poměrně náročnejma dětma nějak zvládnu. (Do tý doby to nějak nešlo.) I v sexu se to nějak posunulo – míň klidu, víc energie, divokosti – vlastně mě tím ta moje žena hodně pozitivně překvapila. (Podcenil jsem ji, obával jsem se, že už to bude nadosmrti vždycky jen klid…:)

Jinak jsem poslední dobou hodně roztěkanej a nevím proč, neshody s ženou mě samozřejmě štvou, není to nic super uspokojivýho. Nedaří se mi pravidelně meditovat, jaako by mě to tam nechtělo pustit, vlastně k tomu cítím i odpor, přiznám se. A přitom jsem si jistý, že tudy vede cesta, že to nejde nějak minout, obejít. Rozpor.

O co míň mě to pouští dovnitř, o to víc jsem ale přítomnej venku, jako by svět pro mě víc rozkvet a začal bejt příjemnej a přítažlivej. Připadám si v tom zase hrozně pozadu, ale tak přibližně od VisionQuestu prožívám svět jinak – jako bych to dřív měl tak, že všechno co je kolem je sice hezký a zajímavý, ale není to pro mě. A teď jako by to všechno nádherný a sytící BYLO PRÁVĚ PRO MĚ. Nevím, zda to zní srozumitelně, ale já to vnímám, jako bych se vynořil z pod stolu na kterém je prostřená opulentní hostina. Do teď jsem o ní věděl, ale nebyla pro mě. A teď jako bych seděl u ní a koukal, co všechno je PRO MĚ nachystáno.

Nejvíc to asi vnímám při kontaktu s ženami – jako bych si je konečně mohl dovolit naplno prožít. Když potkám krásnou ženou úplně se tím prožitkem opájím, prožívám její nádheru. Dřív jsem krásu a přitažlivost žen samozřejmě taky vnímal, ale jako by to bylo spojeno s velkou tíhou až utrpením – stejně to není pro mě, a možná tam byl i stud – že já lůzr si vůbec dovoluju po tak krásné ženě koukat, natož ji nějak prožívat. Ten pocit frustrace, nebo stesk, že tuhle ženu stejně nikdy nebudu mít, jako by někam vymizel – teď děkuju za každý setkání s pěknou ženou. A zajímavý je, že těch krásných žen jako by v mým světě přibylo. Dřív jsem tu krásu vlastně ani moc vidět nechtěl – nevěděl jsem, co si s tím počít a možná jsem tak i podvědomě zmírňoval svou frustraci. Teď jako bych to doháněl – a užíval si skoro každou ženu s níž jsem v kontaktu.

To je asi z mý letní sebereflexe všechno. Je to trochu chaos, vím, ale líp jsem to chytit neuměl. Těším se na vás chlapi…

Tak třeba takhle…

Karel Tůma
Každý lidský život má svůj smysl, ten smysl do něj vložilo něco vyššího než jsme my. My jsme ale ti, kteří ten smysl mají objevit a žít. Každý lidský život má svůj jedinečný potenciál, dar, který je fajn poznat, rozvinout a doručit světu. Rád kladu otázky odhalující tento smysl, potenciál, dar,….

Kladu je sobě, ostatním i celému kruhu. V otázkách, které si, nejenom v kruhu, pokládáme je totiž už skryta odpověď. Když se sami sebe a světa kolem nás správně ptáme, dostáváme správné odpovědi. Dá se říct, že s námi hovoří Bůh. Hovoří s každým, bez výjimky. Hovoří prostřednictvím jiných lidí, životních okolností, přírody,…já tomu všemu říkám "jiný úhel pohledu". Při setkání v kruhu, při celém procesu výcviku, při objevování sebe sama, skrze výzvy, skrze ostatní účastníky se objevuje "jiných úhlů pohledu" nejvíc.

Vždy máme k dispozici svobodnou vůli se rozhodnout pro doručení nebo nedoručení svého potenciálu, daru, smyslu. Lepší (z každého úhlu pohledu) je doručovat…

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO TEBE?

To můžeš zjistit na představovacích intro večerech.
Dozvíš se tam více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, jak to probíhá, kde, kdy,... a hlavně čím a jak ti může zlepšit kvalitu života.

Introvečery probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla pro tebe si také můžeš promluvit i osobně s mentorem. Zde si můžeš objednat 20-minutový rozhovor s mentorem podle vlastní volby - zjisti, zda a jak právě tobě může výcvik pomoct.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem.