Mužský výcvik – mužská síla – cesta středu 

Mužský výcvik – mužská síla – cesta středu otevírá své brány a to již 17. rokem. Když jsem se v roce 2005 poprvé ocitl v mužském kruhu, kde muži spolu hovořili pravdivě, důstojně a s respektem byla o jak živá voda pro vše co jsem do té doby zažil jako muž. Věřte bylo toho hodně, od 5 let jsem hrál hokej a každý den jsem trávil se svými spoluhráči a trenéry, čas v chlapstvím, tréninkem, bojem, disciplínou nasyceném prostředí. Můj táta i můj děda byli v mém životě přítomní a starali se, učili mě a i když udělali hodně rodičovských kiksů ( kdo ne ) byli to muži kteří měli aspekty ze kterých se dalo čerpat. Co mi tedy chybělo? Střed a vystředěnost a duchovní cvičení, pravdivý přátelé, úcta. 

Důstojnost, vzpřímená páteř, sebereflexe, spiritualita, mentor  a hlubší moudrost o životě o vztazích o mě o smyslu života. Chyběl mi krásný a silný přechodový rituál kde těmto lidem otcům a matkám mohu poděkovat za život a v úctě vykročit vstříc mému vlastnímu životu, své vizi. 

Audioverze článku – pokud neradi čtete …

Audioverzi namluvil autor článku Zdenek Weber

Mužský výcvik mi přinesl tento rituál a toto přechodové období do dospělosti zritualizoval, pomohl mi uspořádat mé vztahy s minulostí a především se sebou a získat vhled do sebe a otevřít nejlepší možnou budoucnost a své směřování. Jsem tomu tak vděčný. Proč? 

Mužský výcvik mě i díky mým bratrům v kruhu zbavil nánosů iluzí, do svého dalšího života jsem vyrazil střízlivý a lehčí. Zbavil mě mnoha nánosů a minulosti a nánosů iluzí, které později v životě sakramentsky bolí když je život přinese do popředí. 

Jak to? mužský výcvik je prostor kde se praktikuje pravdivost, pravdivost k sobě je sice chvílemi nepříjemná, později však nesmírně výživná, žiješ totiž život se kterým jsi svým srdcem a svou myslí a svýma koulema v souladu, nežiješ život vylhaný a vyfabulovaný iluzemi své mysli. 

Neznám nic více smysluplného pro chlapa, než když najde úctu ke svým rodičům, dědům, tátům, mámám, babičkám a uvolní se z rodinných pout a urovná si vztah k sobě ke svému příběhu z dětství a otevře se svému transformačnímu procesu přechodu do dospělosti do zralejší fáze svého života. Najde pravdivé přátele, kteří chtějí žít pravdivě. Mužský výcvik učí, že vše začíná tebou, to co se ti děje je to na čem se podílíš sám to spolu vytváříš. Nejsi žádná oběť. Jsi spolutvůrce svých vztahů a svého povolání. 

Kruh je sociální střed, kde každý účastník ladí sám sebe zpět do svého středu a optimalizuje své jednání a myšlení, praxe kruhu je praxe osobní aktualizace a optimalizace v přítomnosti mysli a ducha s dalšími lidmi. Ze svého středu se snadno nalézá směr a rozhled. 

Mimo střed, děláš „mimozní rozhodnutí“. 

Chop se spolutvoření a uzdrav se a žij naplno svůj osobní potenciál ze svého středu a v sociálním středu. 

Termíny výcviků pro ročník 2022/23 s Karlem Tůmou, Janem Čermákem, Honzou Prokopcem, Zdendou Káleckým jsou otevřené a ty můžeš překročit práh svého každodenního kolečka a vstoupit do neznáma, kde se začnou dít divy. 

P.S. Cesta středu, je cesta která tě znovu a znovu a znovu vrací do tvého středu, jádra síly a lásky a vědomí, jádra které je přímo uprostřed tvého bytí. 

Meditace sdílení ze srdce v kruhu okolo středu aktivuje střed tvých vztahů, tvé sounáležitosti. Meditace aktivuje tvůj osobní fyzicko spirituální střed Hara – zemský střed chlapa, půst a vision quest aktivuje střed poslání tvé duše tady na zemi, fyzické a energetická cvičení aktivují tvé jednání a konání ze středu. Transparentní komunikace tě učí mluvit ze srdce, mluvit z jádra. A tvoji parťáci a mentor na cestě te do toho středu svou bdělostí znovu a znovu vracejí. 

AHOU, Zdeněk Weber zakladatel mužského kruhu

Zdeněk Weber
Zdenek Weber (1975), je zakladatel organizace muzskykruh.cz a certifikovaný mentor osobního rozvoje a neformálního vzdělávání, studoval somatic experinecing ( věda a metoda o traumatu ), rodinné konstelace, mužské skupiny, 20 let hrál hokej a věnoval se silovým sportům, 15 let je praktikujícím tibetského budhismu a dalších mystických tradic, je učitelem meditace a přes 15 let vede mužské skupiny, přechodové rituály, partnerské workshopy, vydává knihy, on-line programy, akce pro otce Taťkárium, pro rodiny Rodokmen, každý rok pořádá duchovní poutě do Izraele a do Indie. Je dlouholetým průvodcem vision questu tzv. hledání vize. Jeho přednáškami, kurzy, výcviky prošlo přes 5000 lidí.

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO TEBE?

To můžeš zjistit na představovacích intro večerech.
Dozvíš se tam více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, jak to probíhá, kde, kdy,... a hlavně čím a jak ti může zlepšit kvalitu života.

Introvečery probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla pro tebe si také můžeš promluvit i osobně s mentorem. Zde si můžeš objednat 20-minutový rozhovor s mentorem podle vlastní volby - zjisti, zda a jak právě tobě může výcvik pomoct.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem.