Slyšel jsi někdy o temné noci muže?

Toto období tě okouše na kost, je to temná chladná temná dlouhá zimní noc duše, kde máš pocit, že toto již neskončí. Často je spojená se ztrátou nadějí, ztrátou smyslu, ztrátou dosavadní integrity života, práce, zdraví, vztahů. Život se nějak záhadně vyprázdní před tebou jako kdyby zůstávalo prázdno, o cokoli se pokusíš tak to zkolabuje, těžko hledáš síly a motivaci a radost jako kdyby se vytratila kamsi do nedostupných hlubin. Navíc okolí, které nechápe a nerozumí, že něco jako temná noc duše muže existuje vyčítá, rezignuje, pomlouvá, hodnotí, nepomáhá, nerozumí, v takovém období muž ztrácí to nejpodstatnější, důležitý pocit, že je potřebován a že něco umí, je k něčemu užitečný, často to pak muži řeší chlastem, pornem, úpadkem, chátráním, v nejhorším sebevraždou.
Muži byli indoktrinováni mentálním jedem, že si se vším, co prožívají, musí poradit sami, „vše musím zvládnout sám“ je tyranie v mysli nejhrubšího zrna. Dalším jedem, je zákaz říci si o pomoc a stud za to, že jsem v období temné noci duše muže. Mnoho organizací tomuto rozumí a nabízí pomoc, podporu. Nesmím selhávat tváří tvář společenskému tlaku a očekáváním je dalším jedem.

Konzumní společnost nabízí neutuchající tyranizující iluzi, že život by měl být neustálým, nikdy nekončícím slunečným letním dnem, plného radosti, štěstí, úspěchu, dobra, dobré nálady a nekonečného zdraví. V takovém iluzorním prostředí není prostoru pro temnou noc duše muže. Chceš-li žít pod vlivem takové tyranizující iluze? My ne. My volíme, autentičtější, pravdivější zření života.

Moudré tradice rozuměli temné noci duše a chápali, že člověk se jí nemůže vyhnout, ale může na ní být připraven. až do ní vstoupí bude v posvátném prostoru a nikdy neví jak dlouho. Stojíš-li uprostřed přírody od západu slunce až do jeho východu obzvláště v zimě, víš jen jedno, svítání přijde, ale ten čas čekání je sakramentsky dlouhý, je to jen jedna noc, ale mysl to prožívá jako velké nekonečné trápení. Je to jen metafora pro životní období temné noci duše muže, která může trvat různě dlouho, ale má svůj začátek a má svůj konec/svítání nedá se to urychlit ani zpomalit, ale dá se tím projít s podporou. Proč s podporou? Protože přijdou pokušení to zabalit, ožrat se, nějak to dát, upadnout do nihilismu, nesmyslu.

Mužský kruh nenabízí všelék na temnou noc duše muže, ale nabízí mužský výcvik – 1,5 roku trvající proces, který dává významnou podporu, mentorské vedení, parťáky, zkušenosti, bezpečí na cestě k tomuto svítání.

Zde se dozvíte více https://www.muzskykruh.cz/vycviky/

Sílu v temnotě a schopnost radovat se ve světle.

Zdeněk Weber
Zdenek Weber (1975), je zakladatel organizace muzskykruh.cz a certifikovaný mentor osobního rozvoje a neformálního vzdělávání, studoval somatic experinecing ( věda a metoda o traumatu ), rodinné konstelace, mužské skupiny, 20 let hrál hokej a věnoval se silovým sportům, 15 let je praktikujícím tibetského budhismu a dalších mystických tradic, je učitelem meditace a přes 15 let vede mužské skupiny, přechodové rituály, partnerské workshopy, vydává knihy, on-line programy, akce pro otce Taťkárium, pro rodiny Rodokmen, každý rok pořádá duchovní poutě do Izraele a do Indie. Je dlouholetým průvodcem vision questu tzv. hledání vize. Jeho přednáškami, kurzy, výcviky prošlo přes 5000 lidí.

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO TEBE?

To můžeš zjistit na představovacích intro večerech.
Dozvíš se tam více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, jak to probíhá, kde, kdy,... a hlavně čím a jak ti může zlepšit kvalitu života.

Introvečery probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla pro tebe si také můžeš promluvit i osobně s mentorem. Zde si můžeš objednat 20-minutový rozhovor s mentorem podle vlastní volby - zjisti, zda a jak právě tobě může výcvik pomoct.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem.