„Zlobiví kluci jsou zlobiví“ jenom z pohledu určitých pevných norem!

Tohle znáte, že? Sedět na prdeli 5 x 45 minut a čumět ve společnosti dalších 25 dětí, paníčitelky v zajetí dalších represivních nástrojů – aneb jak ze zlobivých, živých a vitálních kluků udělat hodné, poslušné, klidné, úslužné, chytré, slušné chlapce podle norem.

Ale je to skutečně tak?

Pokud tuto nucenou represi živosti, vitality a divokosti praktikuješ dostatečně dlouho, ze „zlobivého“ kluka uděláš kluka zlomeného, tzv.hodného. To je tak hodný kluk ten Mireček…ne není, je to zlomený kluk, všechnu svou živost pohřbil, začal se cítit provinile za to, že chce dýchat, radovat se ze své sexuální síly. Hýbat se, tančit, cvičit, vřískat, užívat těla. Ale namísto vytvoření bezpečného rámce pro vitalitu a živost chlapců, jste zavřeli papiňák a pořádně ho utáhli. Každý výjev živosti trestali, poznámkovali, trestali. Stále dokola.

Jasný, chápu, už jste možná třetí nebo čtvrtá generace, která to takto dělá, láme tzv. zlobivé chlapce do hodných chlapců a oni potom žijí jako hodní chlapci. Je jim třeba 40 a furt jsou hodní, zlomení, protože jejich zlomením do nich byla naočkována ta falešná síla a jsou odpojeni od svého prav divého hlasu, prav divého pohybu, prav divého tvůrčího myšlení, a především lásky a vášně pro život, pro krásu, pro ženu.

Někteří muži slyší to dunění někde za jejich zády a říkají: co to je? To dunění, to bušení? To tam někde v dáli v nevědomí bouchá srdce toho živoucího kluka/muže/chlapa/děda, který prostě chce žít. Přes ty nánosy těch všech falší a zvnitřelých zákazů, příkazů, trestů, předsudků už mnoho chlápků neví, jak se krok za krokem, krokem bdělého lovce vrátit zpět „pouze“ ke své pravdivé živé tvůrčí síle, citu, myšlence a sebevyjádření. K tomu co tě ráno zvedne z postele a ty si zahvízdáš nadšením, že žiješ. To, co tě oblaží, probudí se pouhým pohledem na svou krásnou ženu, to co tě žene stát a žít a dýchat a milovat se se životem ve vší jeho mnohosti.

Jsem ze své vlastní zkušenosti přesvědčen, že mužský kruh a jeho výcviky nabízí přesně tohle, v bezpečném a dostatečně tvůrčím vitálním rámci ve spolupráci s dalšími muži probudit, probudit, probudit to PRAVDIVÉ.

Protože já ani nikdo další nemá potuchy, kolik má ještě času začít skutečně dýchat, prav divě žít. DRC.

Zde najdeš odkaz na výcviky, které tě zaručeně nakopnou k pořádnému nádechu a posunu dál.

Zdeněk Weber
Zdenek Weber (1975), je zakladatel organizace muzskykruh.cz a certifikovaný mentor osobního rozvoje a neformálního vzdělávání, studoval somatic experinecing ( věda a metoda o traumatu ), rodinné konstelace, mužské skupiny, 20 let hrál hokej a věnoval se silovým sportům, 15 let je praktikujícím tibetského budhismu a dalších mystických tradic, je učitelem meditace a přes 15 let vede mužské skupiny, přechodové rituály, partnerské workshopy, vydává knihy, on-line programy, akce pro otce Taťkárium, pro rodiny Rodokmen, každý rok pořádá duchovní poutě do Izraele a do Indie. Je dlouholetým průvodcem vision questu tzv. hledání vize. Jeho přednáškami, kurzy, výcviky prošlo přes 5000 lidí.

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO TEBE?

To můžeš zjistit na představovacích intro večerech.
Dozvíš se tam více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, jak to probíhá, kde, kdy,... a hlavně čím a jak ti může zlepšit kvalitu života.

Introvečery probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla pro tebe si také můžeš promluvit i osobně s mentorem. Zde si můžeš objednat 20-minutový rozhovor s mentorem podle vlastní volby - zjisti, zda a jak právě tobě může výcvik pomoct.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem.