Tvůj táta – klíč k tvému mužství, partnerství  a otcovství 

Minulý týden jsem citoval v článku na našem blogu australského psychologa Steva Bidduplha, že 9 z 10 mužů má problematický vztah se svým tátou. A jak to souvisí s tím, že chybí mužské vzory. Článek najdeš tady.

V titulku píšu o tom, že tvůj vztah k tátovi je klíčem k tvému mužství, k tvému partnerství a k tvému otcovství. 

Pokud souhlasíš, tak čti dál.

Pokud nesouhlasíš, tak to zvaž. Protože číst dál je vydat se za hranici toho, jak dnes vidíš svět. 

Proč zkoumat vztah k tátovi? Proč se ptát “kdo jsem já  ve vztahu ke svému tátovi”? 

Protože odpověď na tuhle otázku souvisí s odpověďmi na další zásadní otázkami. 

Třeba:

Snažíš se často či neustále sobě či ostatním dokazovat, že jsi dost dobrý?

Jakou míru jistoty ve vztahu k sobě jako muži? Ke svým emocím? Ke své mužnosti?

Jsi hrdý na to, že jsi muž?

Vnímáš ostatní muže jako konkurenci nebo ohrožení?

Jsi hrdý na to, v jakém partnerském vztahu jsi?

Jsi hrdý na to, jaký jsi táta?

Žiješ život, který vnímáš jako smyslupný? 

Možná chceš namítnout, že to je přece o MĚ a ne o mém vztahu k tátovi. 

Ano. 

A ne. 

V prvních zhruba sedmi letech se učíme především napodobováním lidí okolo nás. 

Proto chtě nebo nechtě byl táta pro naprostou většinu mužů prvním mužským vzorem. 

Od něj jsi okoukával, jaké to je být mužem. 

Pozoroval jsi, jak se vztahuje ke světu, k tomu, že je muž. K ostatním mužům, k ženám, k tobě jako jeho synovi a k obecně dětem. Všude tam se ukazuje to, co jsi se naučil od táty. To je ta první verze softwaru, kterou jsi si stáhnul, a kterou můžeš aktualizovat  tím, že na sobě pracuješ. 

Možná namítneš, že zrovna ve tvém životě táta chyběl. I to je přece lekce o otcovství. Lekce že “muž není přítomen”ve výchově dětí.

Pokud je tvůj vztah k tátovi problematický, tak je velmi pravděpodobně problematický i tvůj vztah k tomu, co jsi se od něj naučil.

A má to ještě jednu důležitou rovinu, ale tu si nechám na introvečer.  

Tvůj vztah s tvým tátou a vztah s tvým mužský principem v tobě v tobě je základní zdroj, který potřebuješ mít aspoň ošahaný nebo částečně zvládnutý pro to, abys měl kapacitu se vztahovat zdravěji a celistvěji k tvé ženě (současné nebo budoucí), k tvým dětem (k těm, které už v tvém životě jsou, i k těm, které teprve přijdou) a samozřejmě také ke všem mužům, které v životě potkáš. Nebo vést smysluplnější a pravdivější život, než dnes vedeš. 

Jak tě může podpořit výcvik Mužská síla k tomu, abys zametl na své straně stolu ve vztahu s tvým tátou? Aktualizoval sebe a své mužství? Abys se spojil s mužským principem v tobě?

Pokud přijdeš na introvečer k výcviku Mužská síla 12. 10. v sále Valkýra od 18.30, tak se něco o tom dozvíš. A současně se dozvíš i o dalších modulech výcviku Mužská síla a jejich možnému přínosu pro tvůj život. 

Těším se na viděnou, 

Jan Čermák 

Mentor výcviku Mužská síla 

Jan Čermák
Jsem člověk, muž, partner, otec tří dětí a vědomý účastník vlastního života. Přes dvacet let pracuji s lidmi a nepřestává mě udivovat síla lidského ducha a našeho srdce. Mojí vášní je být průvodcem lidí, kteří chtějí ve svém životě něco víc než doposud. Lidé, kteří převzali odpovědnost za svůj život a za to, jak se jim v něm daří, jak se v něm cítí. Lidé, kteří se rozhodli svůj život změnit. Kteří se rozhodli objevit sílu svého ducha a svého srdce. Těším se na to, že se brzy setkáme.

JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA PRO MĚ?

Představovací intro večery k výcviku Mužská síla, kde se dozvíte více o tom, co takový výcvik obsahuje a proč, k čemu je a jestli je vlastně i pro vás.

Probíhají ŽIVĚ nebo ONLINE.

O tom, zda je 1,5-letý výcvik Mužská síla můžete i zkonzultovat přímo osobně  s mentorem a zde si objednat bezplatně 20-minutovou konzultaci s mentorem v hodnotě 500 Kč.

CO JE VÝCVIK MUŽSKÁ SÍLA?

Cesta za smyslem života, za svým Posláním, za Vizí, za Životem